Jak ominąć hasło w XP?


(Andrzej91) #1

Witam, na wstępie pisze, że w wyszukiwarce nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Chodzi mi o to, czy moze ktoś wie, jak ominąc hasło założone na konto w windows xp.. Koleżanka zapomniała hasła, a nie może zrobic reinstalki, bo na dysku c ma ważne doki. Czy jest jakiś sposób? Słyszalem coś o jakiejś kombinacji klawiszy, którą wybera się przy panelu wyboru użytkownika, dlatego proszę o dokładną pomoc:) Dziekuje slicznie:)


(Brtx) #2

Chodzi zapewne o "control + alt + detete detele"

Można wtedy wpisać użytkownika, owszem, ale to chyba właśnie administrator ma hasło. Są narzędzia specjalne dyski bootujace, do resetowania haseł pod Win... poszukaj w Google.

"How to reset forgotten password Windows XP"


(Matii3000) #3

po pierwsze to myśle że ty nie chcesz sie włamać na ten komputer ;p a naciskasz Alt + Ctrl + Delete i tam wpisyjesz ADMINISTRATOR(obojętnie z jakich liter) hasło dostwaisz puste i po problemie :smiley: lub ściągasz np Knoppixa odpalasz go z plyty i kopiujesz pliki z "C" na inną partycje potem reinstalka windowsa .


(Andrzej91) #4

dlaczego jak ktos pisze, ze zapomnial hasla, wszyscy szukaja jakichs podtekstow??:slight_smile: a teraz powaznie, na tym kompie jest chyba 3 konta, wszystkie administratorskie, a chodzi o to, zeby wejsc na to jedno i miec dokumenty dokladnie z tego konta..


(Guciu248) #5

Musisz wejść w tryb awaryjny i zalogować się jako administrator. W Panelu Sterowaniu wchodzisz w Konta użytkowników i wybierasz konta na które jest hasło. No i tam jest opcja usuń hasło . Do usunięcia nie trzeba go wpisywać.


(fiesta) #6

pod warunkiem że nie zostało wpisane hasło podczas instalacji.

8)

Żeby zabić muche będziesz stosował armatę ??


(Matii3000) #7

no to wchodzisz na jedno z tych kont (to z znanym hasłem) i wchodzisz kolejno na C:\Documents and Settings\ nazwa konta na które chcesz wejsć np antek i tam masz folder moje dokumenty, pulpit i tam szukasz tych plików które potrzebujesz

Złączono Posta : 01.12.2007 (Sob) 12:58

podałem tylko jeden ze sposobów.


(Leon$) #8

Resetowanie hasła administratora http://www.hal.trzepak.net/faq/winxp/sam.html

zalogowanie się na dowolne lokalne konto bez resetowania istniejących haseł

http://www.hal.trzepak.net/faq/winxp/dreampackpl%20.htm

:slight_smile: