Jak ominąć limit połączeń, przyspieszamy p2p - poradnik


(Kamyk88) #1

Witam,

Krótki wstęp. Vista Home Basic/Premium ma ograniczenie do 2 połączeń TCP/IP, odmiana Ultimate natomiast do 25. Niestety dla większości aplikacji p2p to stanowczo za mało. Najpopularniejsze narzędzie do usuwania tego limitu xp-AntiSpy nie potrafi sobie z tym poradzić. Poniżej przedstawiam rozwiązanie:

1. Pobieramy plik:

tutaj lub tutaj

2. Rozpakowujemy archiwum i klikamy na InstallPatch32.bat (dla x86 - czyli 32 bitowych systemów) lub na InstallPatch64.bat (dla x64 - 64 bitowe odmiany systemów). Jeśli chcesz przywrócić limit to kliknij na UndoPatch.bat

3. Cieszymy się maksymalnymi transferami


(Harnarius44) #2

Gdy włanczam ten plik wszystko idzie dobrze.Ale wyskakują jakieś błędy.Czy te błędy mają wyskakiwać ?? Na xp mialem transferz ponad 60 kb/s a na viscie ledwo 40 :frowning:


(Kramer) #3

czy może ktoś to potwierdzić ? Jakoś nie brzmi to przkonująco....


(Trebron) #4

Potwierdzam, działa. Tylko plik Bat należy kliknąć PPM i wybrać uruchom jako Administrator - w innym przypadku skrypt nie zainstaluje się poprawnie. Jeśli wyskoczy komunkat, że plik "Vista_TCPIP_limit_16777214.reg" nie mógł zostać dodany do rejestru\nie został prawidłowo dodany do rejestru, należy wyżej wymieniony plik ręcznie dodać do rejestru :slight_smile:


(Itq5) #5

Działa ładnie przed załadowaniem miałem 38kb/s teraz mam już 91kb/s i rośnie :lol:


(Dzidzia126) #6

no ok ale jak dodać ręcznie do rejestru ?


(Maciej 0202) #7

Po zainstalowaniu tego pliku, wyskakuje mi Blue Screen

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... fe66f.html

Dlaczego ?


(Homik1983) #8

Lepiej użyć do tego celu programu xp-Antispy. Ma polski interfejs, można zmienić ilość połączeń na dowolną albo całkiem usnąć limit. Ponadto jeszcze nie spotkałem się aby komuś wyskakiwały blue screeny po użyciu tego programu więc może @ Maciek_27 warto sprobować tej metody.


(Roderek) #9

pierwsze słyszę żeby to działało w vista....w vista ten limit to nie tylko wpis w rejestrze... jak bylo w XP (oczywiście chodziło mi o XP ANTISPY) bo viste mam spatchowana i bez limitu chodzi lepiej -ale żadnych BSOD nie miałem po patchu