Jak ominąć limit połączeń, przyspieszamy p2p - poradnik

Witam,

Krótki wstęp. Vista Home Basic/Premium ma ograniczenie do 2 połączeń TCP/IP, odmiana Ultimate natomiast do 25. Niestety dla większości aplikacji p2p to stanowczo za mało. Najpopularniejsze narzędzie do usuwania tego limitu xp-AntiSpy nie potrafi sobie z tym poradzić. Poniżej przedstawiam rozwiązanie:

1. Pobieramy plik:

tutaj lub tutaj

2. Rozpakowujemy archiwum i klikamy na InstallPatch32.bat (dla x86 - czyli 32 bitowych systemów) lub na InstallPatch64.bat (dla x64 - 64 bitowe odmiany systemów). Jeśli chcesz przywrócić limit to kliknij na UndoPatch.bat

3. Cieszymy się maksymalnymi transferami

Gdy włanczam ten plik wszystko idzie dobrze.Ale wyskakują jakieś błędy.Czy te błędy mają wyskakiwać ?? Na xp mialem transferz ponad 60 kb/s a na viscie ledwo 40 :frowning:

czy może ktoś to potwierdzić ? Jakoś nie brzmi to przkonująco…

Potwierdzam, działa. Tylko plik Bat należy kliknąć PPM i wybrać uruchom jako Administrator - w innym przypadku skrypt nie zainstaluje się poprawnie. Jeśli wyskoczy komunkat, że plik “Vista_TCPIP_limit_16777214.reg” nie mógł zostać dodany do rejestru\nie został prawidłowo dodany do rejestru, należy wyżej wymieniony plik ręcznie dodać do rejestru :slight_smile:

Działa ładnie przed załadowaniem miałem 38kb/s teraz mam już 91kb/s i rośnie :lol:

no ok ale jak dodać ręcznie do rejestru ?

Po zainstalowaniu tego pliku, wyskakuje mi Blue Screen

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … fe66f.html

Dlaczego ?

Lepiej użyć do tego celu programu xp-Antispy. Ma polski interfejs, można zmienić ilość połączeń na dowolną albo całkiem usnąć limit. Ponadto jeszcze nie spotkałem się aby komuś wyskakiwały blue screeny po użyciu tego programu więc może @ Maciek_27 warto sprobować tej metody.

pierwsze słyszę żeby to działało w vista…w vista ten limit to nie tylko wpis w rejestrze… jak bylo w XP (oczywiście chodziło mi o XP ANTISPY) bo viste mam spatchowana i bez limitu chodzi lepiej -ale żadnych BSOD nie miałem po patchu