Jak ominąć zabezpieczenia i zainstalować XPka?

Cóż mam laptopa, ale problem oryginalnie była na nim zainstalowana Vista, potrzeba było pomocy informatyka, żeby wsadzić tam XPka… Są jakieś zabezpieczenia… Ale … od ponad roku nie robiłem formatowania i laptop zaczął mi wolno łazić… przydarzyła mi się okazja, mogłem zainstalować Windows 7. I tak zrobiłem, ale ku mojemu rozczarowaniu siódemka nie jest ani szybsza, sprawniejsza… poprostu … inna… Jedyny plus jest ten że jak jestem na pulpicie w siódemce przy włączaniu to jestem pewien, że komputer “mi pozwala” żeby coś klikać … na XPku to muszę czekać i czekać… a jak kliknę coś to się zawiesza…

Ale tak pozatym to takie dziwadło…wolałem tamten interface i pozatym, siódemka miałabyś sprawniejsza… MOŻE poprostu jeszcze te sterowniki mam nie właściwe jeszcze, może są problemy… Ale jednak myślę że może mam za słaby sprzęt (intel® core2 Duo CPU T5250 @ 1,5 GHz 1,5 GHz Ram: 2 GB) i dlatego chciałem się już na wszelki wypadek z góry zapytać… gdybym jednak wolał wrócić do XPka, to jak mógłbym ominąć zabezpieczenia i zainstalować XPka?

no właśnie trudno powiedzieć jakie zabezpieczenia. najprościej będzie jak spróbujesz zainstalować XP’ka i gdy się pojawi jakiś problem wtedy będzie można coś poradzić.

wg mnie może chodzić o to, że dysk twardy masz na sata a XP nie ma wgranych “sterowników” do takich dysków

Sterowniki do dysków SATA nie istnieją - są tylko do kontrolera SATA, który jest najczęściej na płycie głównej.

Jeżeli tak jak wyżej dysk jest ze złączem SATA to działa w trybie AHCI.

Wystarczy w BIOSie przestawić na zgodność z IDE.

Przełączanie na zgodność to tylko lenie patentowane robią. Wystarczy pobrać sterowniki do kontrolera i wszystko ładnie śmiga.

A jeśli w biosie jest opcja trybu zgodności a ktoś specjalnie ściąga stery to robi se dodatkową robotę …

Dokładnie.

Na wydajnośc to się przekłada tak choćby wcale a nie ma sensu dodawać sterowników do kontrolera.

Tym bardziej że lapki nie mają stacji dyskietek a bawienie nlitem jest zbyt czasochłonne.

Farel13 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

pisząc “sterowniki” właśnie to miałem na myśli, dlatego te “” się pojawiają :stuck_out_tongue: