Jak oni robią takie grafiki deviantart

Witam!

Ostatnio znalazłem w necie naprawdę świetne ilustracje np.

http://ketka.deviantart.com/art/Night-E … -131351522

http://andyparkart.deviantart.com/art/G … -131435530

http://sandrum.deviantart.com/art/Shin- … a-81253866

Czy to robi ktoś naprawdę uzdolniony ? na komputerze, w jakim programie ? sam czy kilka osób ? Jak oni to robią ? :smiley:

  1. Wygląda na to, że tak.

  2. Trzeba zapytać autora.

  3. Zazwyczaj sam, choć nie zawsze.

  4. Znają tajniki. :stuck_out_tongue:

Super :shock:

Dwa pierwsze linki to:

pomysł+talent+tablet+photoshop(ew. alterntywne)

trzeci to:

pomysł+talent+3DMax(ew. alternatywne)+tablet+photoshop(ew. alternatywne)

Gdzie: pomysł to produkt substytucjonalny względem plagiatu, talent to coś co się ma albo można wypracować zaangażowaniem, pasją i treningiem, tablet możesz zastąpić myszką choć z wymiernie gorszym skutkiem, photoshopa możesz zastąpić darmowym Gimpem lub Artweaver’em lub czymkolwiek takim, 3D Max’a Blenderem, Cinema 4D itd.

Ogólnie jak chcesz takie rzeczy robić to albo masz wyobraźnie przestrzenną, zwinnie posługujesz się myszką i nie masz problemów z geometrią, do tego trochę talentu i dużo wyobraźni i możesz się bawić w 3D.

Albo najpierw naucz się rysować narzędziami analogowymi (kartka, ołówek, kredki, farby) później trochę ćwiczeń z przejściem na tablet i za rok będziemy oglądać Twoje pierwsze przyzwoicie wyglądające dzieła :slight_smile:

w 3 przypadku zgodzę się z light_neon-em ewentualnie dodał bym dociągnięcie szczegółów w Photoshopie:), co do pierwszych dwóch to ja bym to zrobił w Illustratorze a później dociągnął szczegóły w Photoshopie.

Oczywiście bez tabletu ani rusz:)