Jak osiągnąć takie efekty?

c0a86bcd1204c91f.jpg

fgvcbvcbvcqy8.jpg

z gory dzięki :slight_smile:

A jaki program masz do dyspozycji?

photoshop cs2

Może to Ci pomoże :

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Dzieki napewno skorzystam, ale jakby ktos dal rade opisac jak te efekty uzyskac to bede wdzieczny, wiem ze te obrazki byly przerabiane w photoshopie cs2.

napisz dokładnie co cię inetresuje tło? padające światło?

a może jeszcze coś innego? :wink:

konkrety poprosimy :roll:

Więc tak:

  1. W pierwszym obrazku taki wyglad postaci i swiatlo(swiatlo padajace na postac, balans barw[tak to sie chyba nazywa] ktory sprawia taki wyglad koloro)

  2. W drugim takie tlo i tez wyglad postaci.

1 co do tła to wyżej dostałeś dobry przykład :smiley:

to temat rzeka w zależności od upodobania autora

  1. co do światła to wchodzisz FILTR->RENDERING->EFEKTY ŚWIETLNE

i tam też pole do popisu :slight_smile: Do wyboru i koloru należy sobie poeksperymentować

  1. kolory OBRAZEK->DOPASUJ->BALANS KOLORÓW lub BARWA,NASYCENIE lub WARIACJE oczywiście to nie wszystkie możliwości ale na początek powinno wystarczyć

co do wyglądu postaci to wydaje mi się że jest wklejona

jak byś powiedział co chcesz zrobić i z czego byłoby łatwiej :wink:

jak masz angielska wersje i będziesz miał problemy to podeśle angielskie odpowiedniki :mrgreen:

Pierwszys obrazek, tak jak mowili koledzy, ale co do drugiego to nie bedzie takie proste… poniewaz Ubisoft ma wlasnych grafikow, a ich koncepty są najpierw robione recznie, a dopiero potem edytowane… widzisz, jesli namalujesz taka grafike jak ta z assassins creed, to potem nie bedziesz mial problemu z dodaniem jej w tlo i obrobieniem pod wzgledem swiatla… jesli jednak jestes taki zdeterminowany zeby pobić mistrzow bez robienia tego za pomocą narzędzi(gumka,ołowek…), to nastaw się na dłubaninę przy każdym elemencie z osobna, bo filtra ani efektu nie ma co by dal taki efekt na dzien dobry:)

Aha dzieki wielkie to z 1 juz kapuje, ale wracajac do 2 to byla tapeta przerabiana na taki wyglad (niestety tylko tyle wiem bo autor mi nie chce powiedziec jak to zrobic). mamuska69 jakbys mogla to poprosze o angielskie odpowiedniki i jak masz to o spolszczenie do photoshopa. :slight_smile: :wink:

spolszczenia poszukam ale chyba do cs2 nie ma :frowning:

ja mam 7 :frowning:

zabawa światłem FILTER->RENDER->LIGHTING EFFECTS

zabawa kolorami IMAGE->ADJUSTMENTS->COLOR BALANCE lub

HUE/SATURATION lub VARIATIONS :slight_smile:

przyjacielu:) daj nam 2 wersje… oryginal i te ktora masz do zrobienia:) zobaczymy co da sie osiagnac.

Na forum pomagamy w samodzielnej pracy. Nie wyręczamy innych userów przy tworzeniu prac graficznych.

Spoko:) nie mam zlych intencji… przeciez nie dam mu szczepionki tylko recepte:) niech sam wykupi… szczerze mowiac to z checia bym sie z tym zmierzyl sam na sam… a rad potem bym takze udzielil… bede jednak zwazal na twoje slowa i jako przestroge je potraktuje… wiedz jednak ze regulaminu nie złamałem i łamać nie chce:)

Oryginal: http://img329.imageshack.us/img329/4202/zgal1kf2.jpg

Po przerobce: http://img183.imageshack.us/img183/2660/xdvfek3.jpg

narazie uzyskalem to:) nie wiem jak kolega poradzil sobie z kolorami, ale to kwestia tego ze projekt jego:) i nasladowanie nie jest takie proste nie wiedzac jakich narzedzi mogl uzyc… narazie mam tyle, jak zrobie lepiej to powiem jak do tego dojsc i pokaze:)

http://img64.imageshack.us/img64/1954/z … opydt8.jpg

:o wow stylowe, napisz mi jak to zrobiles plz. a jak dojdziesz jak osiagnac tamten efekt bede wdzieczny jak powiesz :wink:

hmmm…

Zacznij od wyciecia kawalka jaki cie interesuje.

Potem wejdz w Image/Adjustments/[Hue/saturation],

(ustawiasz kolor taki jak ci sie podoba, ale najlepiej zeby mial w sobie troche zieleni… odrobine:))

Potem Image/Adjustments/Color balance i Channel mixer ustawiasz reszte… tak aby kolorystycznie pasowalo do tego co chcesz uzyskac:)

Aby “nalozyc na to jakis ceply kolor” robisz new layer i wypelniasz go np brązem i ustawiasz na overlay(zakladka LAYERS)

Reszta smaczkow to brushe… ja uzylem 2 moich i fractals brushes… mozesz je latwo posciagac… brushe nakladasz na nowej warstwie i tez na overlay… jesli beda malo widoczne powielasz warstwe… nie lacz ich(warstw).

To w sumie tak :roll:


zapomnialem o kluczowej rzeczy:P przed kolorowaniem fitr Dark Strokes:) suwakami ustawisz odpowiedni efekt