Jak osiagnac zmienne IP

Krótko - niekoniecznie - jeśli jego osiedlowy dostawca otrzymuje od TP SA "Internet DSL - coś tak to się nazywa) to otrzymuje stałe IP. Czyli i on nie może cieszyć się zmiennym IP. Jeśli dzielą zwykłą Neostradę to zgoda, na “osiedlu” jest zmienne IP.

Nie do końca. Kolega w necie przecież widziany jest na IP routera*/modemu** (czyli zewnętrznym i nie ważne czy to ADSL czy DSL) a nie na swoim numerku przydzielonym przez DHCP i na tym polega właśnie routing, czyli trasowanie pakietów. Za pomocą Proxy (serwer pośredniczący) zmieni numer zewnętrzny routera*/modemu** na IP serwera Proxy, czyli osiągnie dokładnie to o co mu chodzi. Inna sprawa, że niektórzy ISP blokują możliwość używania proxy. Nie wiem jak to jest w przypadku TP. Jak nie sprawdzisz, to się nie dowiesz.

*router z wbudowanym modemem ADSL

** modem i podłączony do niego router w przypadku DSL

A słyszałeś o łączeniu się przez pośrednika? Proxy, czy inny TOR?

to ja napiszę prosto:

1.Najpierw musisz się dowiedzieć czy ten netto jest Neostrada czy TP DSL

2.Jeśli jest to Neostrada,to dzwonisz do tego gościa co ma w domu główny modem/router i mówisz mu żeby zrestartował,lub wyłączył i włączył zasilanie podanego wcześniej urządzenia.

3.czekasz 30 sekund i gotowe :smiley:

To co napisałem nie jest wygodne,ani mądre ale to jedyny sposób

DSL TP ma stałe IP i nic nie zrobisz,chyba ze admin przypisze ci jedno z publicznych IP (jest 5 do wykorzystania)

marusg Przy 1Mbit chyba nie ładują takich kokosów w postaci 5 publicznych IP, mi się wydaje, że góra 2 są.

Skoro płacisz 10 zł za neta to 90%, że ten administrator - pseudo dzieli faktycznie Neostradę.

cennik TP SA i zobacz za ile idzie 1Mbit Neostrady, a za ile 1Mbit DSLa.

http://twojeip.wp.pl sprawdzasz jakie masz IP, zapisujesz, za 24h znowu je sprawdzasz, jak jest inne to 100% Neostrada, jak jest dalej to samo to DSL.

Już to widzę jakby zadzwonił do pseudo administratora i On nie dość, że by biegał do kontaktu wyłączyć router to jeszcze by na te 30s neta ludzi pozbawiał.

O ile już byłaby to Neostrada, to radzę się ugadać z typem aby dał Ci dane do routera i ew. byś pobierał tylko w nocy, JDownloader i gotowy bądź wygenerowany przez siebie skrypt reconectu i w nocy i masz dobry transfer i innym byś raczej nie przeszkadzał ani nie zawracał pupy pseudo administratorowi.

Bolo92 genialnie to przedstawiłeś zgadzam się w całej rozciągłości nic dodać nic ując a najlepiej to niech kolega zadzwoni do konsultanta TP opisze mu problem tylko niech nie zapomni podać danych personalnych swojego dostawcy internetu konsultant wszystko dokładnie sprawdzi udzieli informacji i w razie potrzeby podejmie działania by problem został rozwiązany…