Jak osiagnac zmienne IP

W tej dziedzinie jestem raczej srednio-zaawansowanym uzytkownikiem. Chcialbym miec zmienne IP. Korzystam z sieci osiedlowej z ktorej korzysta lacznie 7 uzytkownikow. Dostawca internetu - TPSA. Przepustowosc lacza - 1 Mb/s (czy jakos tak xD). Prosze o w miare zrozumiale i wygodne rozwiazanie.

Zmienne (zewnętrzne) IP to Ty pewnie masz z racji Neostrady :wink: Napisz może, co chcesz osiągnąć - jakąś namiastkę anonimowości? Wpisz w google “tor”:

http://www.torproject.org/index.html.pl

po rozłączeniu i połączeniu sie powinieneś mieć inne ip.

Nie koniecznie. TP SA może dostarczać DSL o stałym IP (nie neostradę) i tylko rutery w jego osiedlówce dzielą na mieszkańców (też nadal stałe IP)

Korzystasz z sieci osiedlowej rozumiem ze Twój dostawca korzysta z łącz DSL TP ponieważ łącza ADSL z TP nie wolno dzielić poza swój lokal, dom jednorodzinny.

Jeżeli Twoim dostawca jest lokalny dostawca Internetu ISIP zapytaj go o możliwość uzyskania publicznego adresu IP jednak nie będzie to zapewne adres zmienny tylko stały publiczny z poza sieci taka opcja bywa dodatkowo płatna.

Jeżeli jednak Nielegalnie dzielisz z znajomymi łącze ADSL przez router to dynamicznego zmiennego adresu IP nie uzyskasz ponieważ abonentowi posiadającemu internet ADSL usługa Neostrada itp zostaje przydzielony jeden adres ip dynamiczny w chwili zalogowania, połączenia się z siecią Jeżeli chcesz mieć internet jednocześnie na większej ilości komputerów stosujesz router komputery podłączone do routera tworzą sieć lokalną są za NAT-em, adresy IP przydzielane są przez router. Jeżeli masz Neostradę i łączysz się indywidualnie przez modem każde ponowne połączenie powoduje uzyskanie nowego adresu IP.

Nie i jeszcze raz nie! On prawdopodobnie nie ma Neostrady!

Jeżeli Twoim dostawcą jest lokalny dostawca Internetu ISIP posiadający łącze/a DSL zapytaj go o możliwość uzyskania publicznego adresu IP jednak nie będzie to zapewne adres zmienny tylko stały publiczny z poza sieci taka opcja bywa dodatkowo płatna.

Nie mowcie miz e jestem kolejnym dzieckiem NEO… ;///

Jak mi powiecie gdzie sprawdzic skad mam neta to to zrobie.

Neta mam legalnie. Place 10.00 zl.

Ze zmiennym IP. czulbym sie bardziej anonimowo, no wiadomo i nie mozna by mnie zbanowac po IP. xD

prawdopodobnie? można spróbować sprawdzić

http://www.speedtest.net/ i przy ip pisze dostawca neta. nie wiem jak jest w neostradzie i innych tego typu ale może bedą się różnić :stuck_out_tongue:

Kolego, chociażbyś chciał to nie będziesz mieć zmiennego ip. Taka już natura internetu osiedlowego;]

a jak sie ma dostep do administratora :smiley:

Mam ISP Polish Telecom

Czyli ze TPSA nie?

Pierwszy, drugi i wiele innych wyników:

http://www.google.pl/search?q=Polish+Te … =firefox-a

Już wiesz kto jest twoim dostawcą? :wink:

Jakbym wiedzial o co chodzi ;/

Polish Telecom = Telekomunikacja Polska S.A. - dostawca łącza a na osiedlu jakiś “administrator” to łącze wam do domów dzieli (mniej lub bardziej legalnie)

zal ;/

to wiem ale nie wiem jak se to zmienne IP. zrobic dlatego zwracam sie do was o pomoc. Niech ktos rozgarniety napisze jasno, a nie kazdy byle cokolwiek. Zadac wszystkie pytania w 1 poscie a w drugim dac odpowied i instrukcje a nie sie klocicie o polskie przepisy jakby to kogokolwiek obchodzilo ;/

dekanet , już Ci opisał to wszystko dość dokładnie.

Nie zmieniając dostawcy - “osiedlówka”, będzie Ci ciężko uzyskać to co chcesz.

Jeszcze raz, może dużymi literami i na kolorowo: T** O **R

Jeżeli już koniecznie chcesz zachować anonimowość w sieci, polecam Ci program AOL - America Online.

Wymagane jest tylko założenie konta na www.aol.com , zaraz po zalogowaniu się w programie AOL, jesteś anonimowy w sieci tzn. zamiast twojego IP widoczne jest IP serwerów aol.com.

Nie muli neta (w przeciwieństwie do np. HideIP Platinum), nie zżera zasobów, ogólnie godny polecenia program.

Tu masz instrukcję: http://forums.d2trade.pl/index.php?show … 8&hl=proxy

Jeśli chodzi o zmianę IP to zainteresuj się tematem Proxy.

Więc krótko: zapomnij o zmiennym IP. Powód? Ty masz pewnie IP przydzielone przez router,czy też dostawcę internetu(wewnętrzne).IP zmienne ma,ale Twój dostawca.Sam udostępniam łącze dwóm osobom i oni mają to samo.