Jak osiagnac zmienne IP


(Mhmmaxi) #1

W tej dziedzinie jestem raczej srednio-zaawansowanym uzytkownikiem. Chcialbym miec zmienne IP. Korzystam z sieci osiedlowej z ktorej korzysta lacznie 7 uzytkownikow. Dostawca internetu - TPSA. Przepustowosc lacza - 1 Mb/s (czy jakos tak xD). Prosze o w miare zrozumiale i wygodne rozwiazanie.


(bachus) #2

Zmienne (zewnętrzne) IP to Ty pewnie masz z racji Neostrady :wink: Napisz może, co chcesz osiągnąć - jakąś namiastkę anonimowości? Wpisz w google "tor":

http://www.torproject.org/index.html.pl


(Julek94) #3

po rozłączeniu i połączeniu sie powinieneś mieć inne ip.


(Cedar) #4

Nie koniecznie. TP SA może dostarczać DSL o stałym IP (nie neostradę) i tylko rutery w jego osiedlówce dzielą na mieszkańców (też nadal stałe IP)


(Adax22) #5

Korzystasz z sieci osiedlowej rozumiem ze Twój dostawca korzysta z łącz DSL TP ponieważ łącza ADSL z TP nie wolno dzielić poza swój lokal, dom jednorodzinny.

Jeżeli Twoim dostawca jest lokalny dostawca Internetu ISIP zapytaj go o możliwość uzyskania publicznego adresu IP jednak nie będzie to zapewne adres zmienny tylko stały publiczny z poza sieci taka opcja bywa dodatkowo płatna.

Jeżeli jednak Nielegalnie dzielisz z znajomymi łącze ADSL przez router to dynamicznego zmiennego adresu IP nie uzyskasz ponieważ abonentowi posiadającemu internet ADSL usługa Neostrada itp zostaje przydzielony jeden adres ip dynamiczny w chwili zalogowania, połączenia się z siecią Jeżeli chcesz mieć internet jednocześnie na większej ilości komputerów stosujesz router komputery podłączone do routera tworzą sieć lokalną są za NAT-em, adresy IP przydzielane są przez router. Jeżeli masz Neostradę i łączysz się indywidualnie przez modem każde ponowne połączenie powoduje uzyskanie nowego adresu IP.


(Cedar) #6

Nie i jeszcze raz nie! On prawdopodobnie nie ma Neostrady!


(Adax22) #7

Jeżeli Twoim dostawcą jest lokalny dostawca Internetu ISIP posiadający łącze/a DSL zapytaj go o możliwość uzyskania publicznego adresu IP jednak nie będzie to zapewne adres zmienny tylko stały publiczny z poza sieci taka opcja bywa dodatkowo płatna.


(Mhmmaxi) #8

Nie mowcie miz e jestem kolejnym dzieckiem NEO... ;///

Jak mi powiecie gdzie sprawdzic skad mam neta to to zrobie.

Neta mam legalnie. Place 10.00 zl.

Ze zmiennym IP. czulbym sie bardziej anonimowo, no wiadomo i nie mozna by mnie zbanowac po IP. xD


(Julek94) #9

prawdopodobnie? można spróbować sprawdzić

http://www.speedtest.net/ i przy ip pisze dostawca neta. nie wiem jak jest w neostradzie i innych tego typu ale może bedą się różnić :stuck_out_tongue:


(Jan Szatan) #10

Kolego, chociażbyś chciał to nie będziesz mieć zmiennego ip. Taka już natura internetu osiedlowego;]


(Mhmmaxi) #11

a jak sie ma dostep do administratora :smiley:

Mam ISP Polish Telecom

Czyli ze TPSA nie?


(Cedar) #12

Pierwszy, drugi i wiele innych wyników:

http://www.google.pl/search?q=Polish+Te ... =firefox-a

Już wiesz kto jest twoim dostawcą? :wink:


(Mhmmaxi) #13

Jakbym wiedzial o co chodzi ;/


(Cedar) #14

Polish Telecom = Telekomunikacja Polska S.A. - dostawca łącza a na osiedlu jakiś "administrator" to łącze wam do domów dzieli (mniej lub bardziej legalnie)


(Mhmmaxi) #15

zal ;/

to wiem ale nie wiem jak se to zmienne IP. zrobic dlatego zwracam sie do was o pomoc. Niech ktos rozgarniety napisze jasno, a nie kazdy byle cokolwiek. Zadac wszystkie pytania w 1 poscie a w drugim dac odpowied i instrukcje a nie sie klocicie o polskie przepisy jakby to kogokolwiek obchodzilo ;/


(Cedar) #16

dekanet , już Ci opisał to wszystko dość dokładnie.

Nie zmieniając dostawcy - "osiedlówka", będzie Ci ciężko uzyskać to co chcesz.


(bachus) #17

Jeszcze raz, może dużymi literami i na kolorowo: T**** O ****R


(Viano3) #18

Jeżeli już koniecznie chcesz zachować anonimowość w sieci, polecam Ci program AOL - America Online.

Wymagane jest tylko założenie konta na www.aol.com , zaraz po zalogowaniu się w programie AOL, jesteś anonimowy w sieci tzn. zamiast twojego IP widoczne jest IP serwerów aol.com.

Nie muli neta (w przeciwieństwie do np. HideIP Platinum), nie zżera zasobów, ogólnie godny polecenia program.

Tu masz instrukcję: http://forums.d2trade.pl/index.php?show ... 8&hl=proxy


(Pixel Et) #19

Jeśli chodzi o zmianę IP to zainteresuj się tematem Proxy.


(Kmnet) #20

Więc krótko: zapomnij o zmiennym IP. Powód? Ty masz pewnie IP przydzielone przez router,czy też dostawcę internetu(wewnętrzne).IP zmienne ma,ale Twój dostawca.Sam udostępniam łącze dwóm osobom i oni mają to samo.