Jak oszczędzać transfer mobilnego internetu?

W Operze można zrobić niezłego Elinxa wyłączając obrazki, wtyczki i włączając Operę Trubo :slight_smile:

Arora ma wyłącznik Flashy, ale wolno chodzi i nie wiem jak z cahcem - no a jak już ktoś chce obejrzeć animacje to wydajność leci na łeb na szyje.

A jak wyłączyć flasha? Po przez przeglądarkę to się robi?

Tak ale jak dokładnie to zależy jakiej używasz.

W firefoxie można to zrobić instalując odpowiedni dodatek, jest ich chyba kilka.

Tylko ja bym radził nie wyłączać ich generalnie bo większość stron odmówi ci działania (nawet nie obejrzysz nic na youtubie).

Lepiej odpowiednio skonfigurować AdBlocka, on też potrafi blokować flashe ale robi to w bardziej inteligenty sposób.

Opera:

PPM na pasku / Dostosuj / Wygląd / zakładka Przyciski / lewe menu Preferencje / wyciągnij Włącz obsługę wtyczek gdzieś na panel.

Chrome:

Dodatej jak we Foxie

Arora:

wbudowana opcja

Ale ww. sposobami jeśli się chce można szybko włączyć flasha.

Można, tylko że AdBlockiem jest prościej, wybierasz mu odpowiednią listę filtrów i już nie trzeba się bawić we włączanie flasha jak nie działa coś co powinno i wyłączanie go jak się chce oszczędzić transfer.

Poza tym AdBlock skuteczniej oszczędza transfer bo nie tylko blokuje odtwarzanie flasha ale powoduje że nawet nie jest on ściągany (nie wiem jak dokładnie działają flash blokery) a oprócz tego blokuje też pobieranie reklamowych także w innej postaci (banery graficzne, javaskrypty, reklamy w odtwarzaczu flashowym na stronie youtube itp).

W chrome adblock tylko ukrywa reklamy, więc są pobierane, w firefox nie są nawet pobierane więc transfer duży nie będzie, więc jeśli chodzi o przeglądarkę do mobilnego internetu to polecałbym Ci firefox + adblock + flashblock/noscript. Opera jest kulawa jeśli chodzi o blokowanie reklam (mimo tego że sam jej używam), można blokować dobrze te, które już się wyświetliły, jest jakiś filtr dostępny w necie do niej, ale nie uaktualniany codzienne, a jak wiadomo nowych reklam codziennie przybywa i przybywa. W firefoxie za to jest dostępnych kilkadziesiąt filtrów z różnych krajów, wrzucisz sobie 3 filtry, w tym 2 polskie i masz zero reklam.

do Opery można zainstalować flashbloker. A wersja testowa 10.70 posiada funkcję Aktywuj wtyczki na żądanie. Dobre i bezpieczne

A poco jeszcze flashblock/noscript skoro będzie AdBlock (oczywiści mam na myśli AdBlock Plus, nie ten pierwotny)?

Jak zainstaluje flashblock/noscript to cała idea inteligentnego blokowania tylko tego co niepotrzebne upada i AdBlock staje się zbędny więc po co oba instalować, albo AdBlock Plus albo flashblock/noscript.

Zwłaszcza że jak się instaluje za dużo dodatków to Firefox mocno zwalnia.