Jak oszukać grę (Pamięć RAM)

Witam mam problem. Otóż posiadam 4gb ram i kupiłem sobie grę Watch Dogs która wymaga 6gb ram i nie chciał bym wydawać kasy na dokupienie pamięci. Czy jest możliwość tak jakby oszukać grę, że mam 6gb ram. Może istnieje jakiś program albo coś podobnego co np. tworzy jakąś wirtualną pamięć.

W googlach nic nie mogę znaleźć. :slight_smile:

Z góry dziękuje za pomoc. :slight_smile:

I co zamierzasz zrobić, jak program będzie potrzebował 6GB, bo wczyta tyle danych, wyczarować?

Pozwól, że Ci wytłumaczę na przykładzie np takie Call of duty ghost potrzebuje 6gb niby :smiley: i wgralem update i chodzilo na 4gb ale w wymaganiach bylo minimum 6gb i wiesz ile gra brala ram na max detalach??? 2.5gb więc wiesz to jest taki chwyt marketingowy :smiley:

hikari0987, przypomnij sobie co to są znaki interpunkcyjne, a następnie popraw co trzeba.

Jak sam mówisz, wgrałeś update , może ten update zoptymalizował wykorzystywanie pamięci? Pomyślałeś o tym?

No poprawiłem. Gdzie Ci coś nie pasuje :D?

Raczej nie bo wcześniej miałem Ram fix który umożliwił włączenie gry.

To czemu, nie użyjesz go ponownie?

Bo on był tylko do Call of duty?

Kolega co ma 8gb ram bez update oraz tego ram fixa też podczas gry ma pobierane 2.5 gb ram. Tak do informacji

http://news.softpedia.com/news/Watch-Dogs-Can-Run-on-PCs-with-4GB-of-RAM-But-It-Will-Lag-Ubisoft-Warns-443303.shtml

O dzięki piwo dla Ciebie :slight_smile:

A co to swap :D?

Plik stronicowania to obszar osadzony na pamięci dyskowej. W momencie, którym danych jest za dużo żeby przechowywać je w RAM, program serializuje je na dysku. Oczywiście taki proces spowalnia działanie bo odczyt/zapis na dysku jest jakieś 1000 razy wolniejszy, być może lepiej będzie w przypadku SSD, ale też cudów bym się nie spodziewał, to ciągle nie te częstotliwości co RAM. Do pamięci dostajesz się tak: http://windows.microsoft.com/en-us/windows/change-virtual-memory-size#1TC=windows-7

Kompa mam dość dobrego może ruszy na ultra/wysokich się zobaczy czy będą scinki :slight_smile:

Nie rozumiesz, możesz mieć kompa wy***** w kosmos, a nic ci to nie da wyobraź sobie 100 pasmową autostradę, a dysk talerzowy, to taki odcinek gdzie na 99 pasach prowadzi się remont. Rozumiesz, że wszystko i tak będzie stało?

Zobaczy się przy Cod ghost też bylo 6gb i jakoś na 4gb żadnej ścinki nie było na ultra :slight_smile: Jak zainstaluje to napiszę czy są ściny

 

Coś tam znalazłem  :stuck_out_tongue:

The game [Ad by save net] consumes 2.1 GB of Memory RAM. They say it’s 6GB because the OS usually eats 1.8 - 2 GB due to superfetch and caching means.

 

Google tłumacz

 

Gry [Ogłoszenie o zapisać siatkę] zużywa 2,1 GB pamięci RAM. Mówią, że to 6GB ponieważ OS zwykle zjada 1,8 - 2 GB z powodu SuperFetch i buforowania środków.

Mam 256 mb ram na grafice 64 mb a szły mi takie gry jak san andreas, hp zakon+książę, max payne 3, gothix 1+2. Wymagania są zawyżane, możesz odciążyć kompa od kompozycji i niepotrzebnych usług.

No no nie chwal się tak :slight_smile:

Seryjnie, w razie potrzeby dowal trochę pamięci wirtualnej to dodatkowa pamięć używana na wypadek gdy tradycyjna się wyczerpie, kosztem miejsca na danym dysku. Gta v na pc niby będzie wymagać 16 giga ramu ale raczej w to wątpię, chociaż sam sobie dokupię 16 giga dla zabawy takim photoshopem.  

16 gb raczej nie. Będzie pewnie wymagać minimum 4gb bo max payne 3 jest chyba na tym samym silniku i wymaga minimum 2gb

Jedyna różnica jest w wielkości swiata wiadomo chyba ,że im więcej detali tym mocniejszy komp potrzebny by to ogarnął. Pixele wielkości kafelek wymagają słabszego kompa.

U mie komputer z 3 gigabatami ramu działaja gry kture wymogi mają 4 gigabaty ramu,i wie że nie ram decyduje o uruchomieniu gry tylko wymug systemu operacyjnego(np gra subnautica ma wymug 4 giga ramu,a po uruchomieniu komputera gra wczytuję się z ostrymi lagami,ale uruchamia się.):stuck_out_tongue: