Jak otworzyć film w Media Player Classic?

Witajcie.Ściągnąłem niedawno Media Player Classic,a mam jeszcze zainstalowaną nową wersję BestPlayera.Jak zrobić,by filmy z płyty odtwarzały się bezpośrednio po włożeniu do odtwarzacza w Media Player Classic.Gdzie wejść,co odznaczyć? Pozdrawiam.

Prawym myszki klikasz na film --> Otwórz za pomocą --> Wybierz program --> i zaznacz ptaszek “zawsze używaj tego programu do otwierania tego typu plików”

Lub view > Options > formats > na dole klikasz na ALL > ok i już wszystkie pliki będą się otwierać w MPC.

Nie mam takiej opcji,bynajmniej mi się nie wyświetla,tylko funkcje filmu co można zrobić.

Miklas , spróbuj moim sposobem…

Dzięki za odpowiedż,ale czy filmik Avi,też wtedy pójdzie?Bo film po włożeniu do odtwarzacza,tak ja radzisz,odznaczeniu,to wtedy w innych nie pójdzie.Czy dobrze rozumiem?

Dobrze rozumiesz. Ale trosze inaczej jest.

Jak włożysz płytke z filmem to wyskoczy Ci okienko z aplikacją do uruchomienia filmu.

A z tym zaznaczaniem\odznaczaniem jest tak jak zaznaczysz to klikasz na film i on sie odpali w danym programie.

Jak odznaczysz to może sie uruchomić we wcześniejszym programie, który był domyślny pod te rozszerzenie, lub wyskoczy okienko do wyboru aplikacji.