Jak otwórzyć folder zapisu, aby plik był zaznaczony (Ubuntu)

Dobra jeszcze jeden drobiazg w Ubuntu 12.04.

Jak np. zaznaczam plik z pobrane i klikam prawym otwórz folder zapisu to otwiera mi się cały folder Pobrane, ale dany plik nie jest zaznaczony i muszę go szukać w gąszczu innych plików. To trochę wkurzające :).

W windzie chyba jest tak, że otwiera się folder Pobrane, ale dany plik jest zaznaczony. Jak to zmienić? Czy to “wina” menedżera plików i warto go zmienić?

W Windowsie nie zauważyłem, żeby było tak jak piszesz. W Windowsie można uruchomić plik zaraz po pobraniu, może o to Ci chodzi? Jeśli tak, to w Ubuntu musisz określić w jakim programie dany plik powinien być otwarty.

Może na przykładzie będzie lepiej wytłumaczyć o co mi chodzi.

Powiedzmy pobrałem kilka filmów z netu i są to w kolejności nazwijmy je- dobreprogramy1.avi, dobreprogramy2.avi …itd… aż do dobreprogramy17.avi.

W Ubuntu klikam w Firefoxie ctrl+shift+Y;(w windowsie ctrl + J) i wyszukuje konkretny plik np. dobreprogramy15.avi i “najeżdżam na niego” i klikam prawym myszą: otwórz folder zapisu.

Folder się otwiera, ale nie jest zaznaczony ten konkretny plik i muszę go szukać w gąszczu tych wszystkich plików. Pliki avi mają domyślnego do otwierania VLC, więc to nie o to chodzi.

No i to mi też właśnie chodziło. W Windowsie nie zauważyłem, aby plik był automatycznie zaznaczany, też otwiera się folder i muszę szukać pliku.

roobal

Od Visty wzwyż otwiera się i od razu ustawia na pliku (podświetla go/zaznacza)