Jak otworzyć/odtworzyć zdjęcia JPG

Witam. Na dvd mam kilkadziesiąt zdjęć ale nie mogę ich otworzyć pomimo stosowania kilku programów do odzysku. Po kliknięciu na zdjęcie wyskakuje taka informacja jak na zdjęciu.Co mogę jeszcze robić aby je otworzyć. Co jest ciekawe ,że nie mgę również skopiować dvd na komputer.Pozdrawiam.

Może spróbuj za pomocą linux live\usb.

Dzięki ale jaki linux wybrać?

Spróbuj użyć tego https://recoverytoolbox.com/cd.html

Mój antywirus Panda odrzuca ten program jako trojan.

False positive
https://www.virustotal.com/gui/url/c3f061b8dfe8659c8932a101cd08656376dd49ebcf83fe1be67594c578f8ac8d/detection
Żaden antywirus nie wykrywa zagrożenia w tym pliku.

Spróbuj na innym komputerze. Może to wina czytnika lub płyta dvd nie jest taka młoda.

Ja tak sobie kiedyś nagrałem 4 GB zdjęć i nie sprawdziłem poprawności przed czyszczeniem dysku. I tak sobie leżą w chmurze i czekają na jakiś mądry program. Metadane uszkodzone. Maja wagę wszystko, ale niestety nie do odpalenia.

CDRoller lub podobne oprogramowanie i próbować na różnych napędach. Potem odzyskać już z obrazu.

źle przeskanowane, to skanery domen/hostingu a nie plików.

Web Security Guard

URLhaus

Spam404

Snort IP sample list

StopForumSpam

Poprawny ma skanery antywirusowe jak np. kaspersky czy bitdefender: https://www.virustotal.com/gui/file/a20ff7c9f55c7782bd0a039a1ed8ae4aae9dc62450d13e5f2941c1df27d86a11/detection i status “undetected”.

“Clean” znaczy, że niby hosting/domena jest względnie czysta.

Niestety ale po zainstalowaniu Linuxa jest tak samo i nie można skopiować na inny nośnik i też się nie otwiera zdjęcie. Płyta jest jednak sprzed 8 lat ale nie jest porysowana.Próbowałem również na stacjonarnym kompie i jest tak samo.Chyba już nie odzyskam tych zdjęć a są one pamiątkowe moich wnuków .Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszystkie porady.

Jak tak bardzo ci na nich zależy zawsze możesz podejść do jakiej firmy co profesjonalnie zajmuje sie odzyskiwaniem danych może coś poradzą.

Kolejna sprawa jak masz ten dysk twardy na którym były te zdjęcia zapisane przed zgraniem na DVD można jeszcze spróbować odzyskać je z tego dysku również.

Po 8 latach? :joy:

Warstwa nośna płyty DVD zwyczajnie już się utlenia. Program do odzysku danych pewnie wyciągnąłby jeszcze jakieś fragmenty dlatego go poleciłem. Firma odzyskującą dane niewiele więcej wskóra moim zdaniem - chyba ze pod tym względem, że będzie dysponować sprawnym dobrej klasy napędem.

Jprd… zacznij czytać ze zrozumieniem i przestań wyrywa zdanie z kontekstu bo nie ma sensu.

Tak po 8 latach nadal można odzyskać dane z dysku HDD ja odzyskałem starej mp3 po 12… choć na nich mi nie zależało a dysk był 2 razy napisany po brzegi. Kiedyś jak byłem dzieciakiem pobrałam tam profesjonalny piracki program do odzyskiwania danych R-Studio, aby tak z ciekawości sprawdzić jak to wygląda w praktyce w końcu od dzieciaka lubiłem ogólnie informatykę.

Na taką magię nie mam odpowiedzi :zipper_mouth_face:

Nie po jednokrotnym nadpisaniu, a co dopiero 2 krotnym :wink:
Jak dysk przeleżał nieużywany przez 8 lat to może próbować, ale jeśli był używany, a co gorsze używany jako systemowy, to szkoda tracić czasu.

Szanse są nikłe ale jednak są… no mój dysk cały czas był podłączony i co gorsza w swoim okresie był to nawet główny dysk.

Jak to sie mówi ludzi dzielimy na tych co robią kopie zapasową i tych którzy dopiero je zaczną robić.
Stary dysk po przebiegu 45 tys godzin uruchominy z 7 tysięcy razy zapchany regularnie po 90%+
image

I ma sie nadal dobrze.

Ale wracając do tematu spróbować odzyskać dane z nośnika jak i samego Dysku nie zaszkodzi jak ma jakieś cenne te fotki aż tak to jak już pisałem poszukać firmy co się tym profesjonalnie zajmuje.

Wszystkie programy do przeglądania zdjęć wywalają taki sam komunikat?
Tutaj jest jakiś programik, ktory naprawia pliki .jpg

https://www.programosy.pl/program,picture-doctor.html

Może to łagodniej zbierze info o zdjęciu z krążka: