Jak otworzyć plik audio zapisany w formacie "FUZ"?

Witam.

Tak jak w temacie. Poszukuję programu, którym mógłbym otworzyć plik audio zapisany w formacie “FUZ”.

Pozdrawiam.

Wprost nie odtworzysz bo to plik wewnętrzny gry.

  • otwierasz plik .fuz w jakimś edytorze heksadecymalnym

  • szukasz słowa RIFF i kasujesz wszystko przed nim (tak żeby zaczynał się od RIFF)

  • zapisujesz i zmieniasz rozszerzenia na .xwm - taki plik możesz odtworzyć w np. xWMAplay albo przekonwertować.

Tu jest programik, którym to możesz trochę zautomatyzować http://skyrim.nexusmods.com/mods/19242/?tab=2&navtag=%2Fajax%2Fmodfiles%2F%3Fid%3D19242&pUp=1

Problem w Skyrim polega na tym, że nie podobają mi się krzyki z polskiej wersji gry i chciałbym zamienić je na angielskie.

W tym celu chciałem przebadać pliki odpowiedzialne za dźwięk w Skyrim.

Wiesz może jak tego dokonać?

Nie wiem jak, ale gdybym miał taki problem to na początek spróbowałbym najprostszego sposobu - zainstalować (obok albo na innym pc) wersję angielską, wyciągnąć z niej te pliki i skopiować do polskiej wersji (nie wiem jak z nazwami, pewnie trzeba by zmienić). Jeśli gra nie ma jakichś specjalnych algorytmów sprawdzania poprawności plików to ten sposób może zadziałać.

Zadziała, bo już tak kiedyś robiłem. Tylko nie pamiętam, które pliki za to odpowiadają. Dlatego chciałem sprawdzić przesłuchując je.