Jak otworzyć plik TEC?


(Rangzen1) #1

Hej, jestem nowy na forum i w ogóle dosyć nieogarnięty w tego typu tematach... No ale mam pewien problem i pomimo iż trochę już powalczyłem by go rozwiązać to jednak nie dałem rady. A laptop już bez tego zasyfiony... Nawet nie wiem czy pytanie zadaje we właściwym miejscu, ale potrzebuje otworzyć pliki TEC i nie wiem jak to zrobić. Mianowicie rozwalił mi się kiedyś telefon ( chyba nokia 8230i ) ale po podpięciu kabelka widziałem dane, ale nie mogłem odczytać szczegółów. Chodzi mi dokładnie o notatki oraz liste spraw bo miałem tam trochę ważnych danych. Skopiowałem wszystko na dysk zewnętrzny więc mam do tego dostęp tylko nie mogę otworzyć.

Bardzo proszę o pomoc. 

 

Tomek

 

 

 


(rgabrysiak) #2

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.


(Piotrsobol) #3

Napisz na jakim systemie pracowała komórka i jakiego oprogramowania użyłeś do komunikacji z telefonem :mrgreen:


(Rangzen1) #4

To mi trochę dałeś znów do myślenia, bo szczerze nie mam pojęcia w jakim systemie pracowała komórka, ani przez jakie oprogramowanie zgrałem dane. Robiłem to już jakieś 3 miesiące temu, ale nie bardzo miałem czas się za to zabrać… Jakie systemy mam do wyboru? Na pewno nie był to żaden android, czy coś, bo telefon to zwykła nie pierwszej nowości komóra. Ewentualnie co mogę zrobić, gdy podepne telefon jeszcze raz? Jeśli znajde wszystkie części :slight_smile: Z góry dzięki!


(Piotrsobol) #5

Skoro to zwykła nokia, to pewnie był tam Symbian. Sprawdź dokładnie jaki masz model, a następnie w necie wersję OS i pożycz od kogoś telefon… Możesz też poszukać oprogramowania, może ma funkcję eksportu notatek i kalendarza do znanych formatów, bo zakładam że nie masz płyty :smiley:


(Rangzen1) #6

Telefon to była NOKIA X2-00. Typ: RM-618. IC: 661U-RM618 FCC ID: PPIRM-618. Nie mam pojęcia, czy te numerki mają jakieś znaczenie. Myślę, że mogę podłączyć telefon jeszcze raz i próbować coś zrobić. Tylko co? Kiedyś gdy podłączyłem telefon to po prostu skopiowałem dane i tyle, bo nie mogłem ich szczegółowo odczytać. Myślałem, że odczytanie ich będzie łatwiejsze, więc się nie martwiłem. A teraz mam problem. Nie wiem co mi da inny telefon skoro nie widzę na nokii danych na ekranie. Spieprzył się wyświetlacz. Musiałbym mieć taki sam telefon i wtedy może próbował bym metodą prób i błędów wysyłać przez bluetooth widząc jak się to robi na takim samym telefonie. Tylko nie wiem, czy coś więcej się nie zepsuło, bo telefon się rozleciał i gdy go złożyłem nie wyświetlał danych… Chyba, że ktoś wie jak odczytać pliki TEC, bo po skopiowaniu są właśnie takie???


(wieszak) #7

http://www.filehelp.pl/file-extension/tec

http://www.rozszerzenie.pl/plik/tec

http://www.solvusoft.com/pl/file-extensions/file-extension-tec/

http://pl.filesupport.org/rozszerzenie-pliku/tec