Jak otworzyć port w routerze TP-link

Zmieniłem router z D-linka na TP-linka ( D-link zaczął się psuć). W D-linku otwarcie portu było proste wpisywałem np dla emule open port i end port wartość portu 4662 i miałem status połączenia HIGH ID. W TP-linku nie udaje mi sie tego ustawić, nie wiem co to jest za funkcja trigger (na przedstawionym obrazku). proszę o pomoc jak co tam wpisać żeby to działało prawidłowo. Pozdrawiam

Możesz to zrobić np. przez Virtual Servers, w service port wpisz porty w stylu xxx-yyy np. 23000-33000

w ip address wpisz ip swojego komputera, protocol na any, status na enabled.

To ja zapytam sie inaczej :slight_smile:

Moze to i tez wazne.

Czy na routerze TL-WR543G da sie otwierac porty ?

Jezeli sie da to w jaki sposob, gdyz ja nie moge sobie z tym poradzic.

Tak.

Tak jak pisałem powyżej jeżeli masz podpięty jeden komputer robisz to przez Virtual Server

(zdaje się że to 39 strona w twojej instrukcji).

Port triggering słuzy raczej do odwrotnej akcji - jeżeli łączysz się z jakąś usługą przez port - np. 553

i ta usługa źle działa, możesz ustawić tę opcję do odblokowania ruchu przychodzącego i zakres portów dla których to działa.

Odblokowanie portów to coś odwrotnego - to przepuszczanie całego ruchu przychodzącego na podany port.

Dla jednego komputera robisz to przez Virtual Server.

(usawienia by cały ruch przychodzący na zakres portów był kierowany do konkretnego komputera).

Twój router nie ma opcji odblokowania portu - możesz to zrobić “na około” - wyłączyć mu FireWalla (ustaw domyślną akcję na Allow) ręcznie zablokój niechciane porty np. za pomocą filtrów ip

Zalecam czytanie manuala - tam masz wszystko dokładnie opsiane, w razie kłopotów wklej zaznaczony tekst do tłumacza google :slight_smile:

Ok dziekuje :slight_smile:

Delikatnie odgrzeje temat, ale mam bardzo podobny problem (nie chce tworzyć nowego topica).

Też na początku nie wiedziałem, jak otworzyć porty na routerze TP-Linka, ale sobie poradziłem (właśnie przez Virtual Server). Wpisałem porty, ustawiłem IP i śmiga.

Ale od pewnego czasu mój komputer raz ma IP z końcówką 2 innym razem 3, a jeszcze innym razem 5 (w zależności w jakiej kolejności zostaną włączone inne komputery w domu). To teraz mam utworzyć 4 reguły dla każdego adresu IP (od 192.168.1.2 do 192.168.1.5), żebym nie musiał się martwić jaki to aktualnie adres IP ma mój komputer, czy jest jakaś możliwość obejścia takiego problemu?

Mój router, jakby co, to: TP-Link TD-W8910G

Wyłączyć DHCP i przypisać IP na sztywno do danego komputera.

Kiedy wyłączę DHCP i przypisze IP na stałe, to wtedy komputery nie łączą się z netem w ogóle. Widzą się w sieci, do routera dają się podłączyć, ale Internet nie działa.

Napisz co tam wpisujesz?

Powinno być tak:

Adres IP 192.168.1.2

Maska 255.255.255.0

Brama 192.168.1.1

DNS 192.168.1.1

Pamietaj że każdy komputer w sieci musi mieć inne IP.

Wpisałem według Twojej instrukcji i zadziałało. Nie wiedziałem, że DNS ma być takie samo jak Brama (wręcz powiedziano mi, że DNS muszę zostawić puste). Ale teraz już smiga. Dzięki bardzo =D>