Jak otworzyć porty na routerze TP-Link


(Toshinek) #1

Witam

Potrzebuje pomocy, chciał bym otworzyć swój serwer do gry niestety nie mogę odblokować portów w moim routerze (tj.TP-LINK TL-WR340G).

Chciał bym aby ktoś pomógł mi odblokować te porty tak żeby wszystko działało i żeby ludzie mogli łączyć się z moim serwerem i grać na nim.

Poniżej dodaje zdjęcia z CMD->Ipconfig, i ustawień mojego serwera.

Tutaj SS z mojego CMD:

Tutaj SS z konfiguracji Routera:


(Artur4life) #2

Najpierw przypisujesz w routerze dane IP dla komputera. Gdzieś powinieneś mieć Address Reservation , podajesz mac address PCta i przypisujesz mu jakieś ip. Następnie w zakładce Virtual Servers jak na screenie przekierowujesz port który Cie interesuje, a w IP podajesz adres który wcześniej przypisałeś do kompa.

Tyle, powinno śmigać.


(Toshinek) #3

Na tym routerze są 2 kompy mój i rodziców jeżeli przydzielę ip do mojego to rodzice nadal będą mogli korzystać z internetu ?


(Drobok) #4

Tak. Jeśli masz zewnętrzne unikalne ip to ludzie będą mogli podłączyć się do twojego serwera :slight_smile:


(Toshinek) #5

Mam znalazłem to a ip podać to które wpisuje wchodząc na konfiguracje czy jakieś inne, i to samo pytanie co do portów jaki podać tam Ip


(Drobok) #6

To na które przekierowujesz ip. Byle było z tej samej klasy sieciowej.


(roobal) #7

toshinek , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.