Jak otworzyć xml?

otrzymałem maila w którym część plików ma rozszerzenie xml - mogę je otworzyć (Opera lub IE) ale tylko w formie kodu (?). Pojawia sie uwaga że nie został podany styl. Czy do odczytania jest potrzebna jakaś aplikacja ?

Proszę o pomoc.

Próbowałeś Windows’owym Notatnikiem?

XML jest plikiem znaczników kodu. Jeden format, ale wiele programów z niego korzysta i jest on przez różne programy różnie odczytywany. Na bazie XML

a można zrobić ubogą bazę danych lub ebooka. Tak więc widzisz, że ciężko jednoznacznie powiedzieć czym dany plik można odczytać.

Notatnikiem też nie wychodzi. Tak wygląda przykładowo tekst :

Dziękuję Wam (NEON i KAMIL) za podpowiedzi.

Będę próbował dalej.

Pliki XML zawierają np. konfigurację Gadu-Gadu (znaleźć je można w start - uruchom - %appdata% - i tam GG czy cos). Podobnie inne programy przechowują swoją konfigurację w tego typu plikach. Program do edycji takiego pliku - np. Notatnik. Albo Excel (http://office.microsoft.com/pl-pl/excel … 34645.aspx). Ogólnie o XML: http://office.microsoft.com/pl-pl/word- … 34022.aspx

Programy do otwierania XML: http://www.kompz.org/rozszerzenie,xml.html.

Może zapytam inaczej : co chcesz zrobić? Skąd masz ten plik? Bo inaczej, to można tylko zgadywać.

Jak coś, możesz podpytać na forum http://www.wss.pl/.

do ADAM 9870:

otrzymałem spakowany folder który rozpakowuje się na kilka plików z rozszerzeniem xml które otwierają się w taki sposób:

z uwagą: “W tym dokumencie nie określono arkusza stylów”

Ma to być wzór jakiejś prostej deklaracji zgłoszenia udziału (nazwisko imię itd.) który miełem oceniać.

Ponieważ nie umiem go odczytać to chyba zwrócę się do nadawcy o przesłanie go w innej formie, i to będzie nakrótszy sposób załatwienia sprawy.

Wszystkim którzy zechcieli mi pomagać jeszcze raz dziękuję.

Spróbuj w Microsoft Office Word.

Dzięki za zainteresowanie.

Próbowałem, ale bez rezultatu.

Pozdrawiam

*.xml otworzyć da się prawie każdą przeglądarką, edytorem tekstu m.in. notatnik, IE. Lecz to jest plik konfiguracyjny jakiegoś programu, więc może klikając w jakiś link urucgomiłaby się jakaś aplikacja (internetowa, potrzebująca pliku na dysku).

Z takiego typu konfoguracji w programach korzysta np. aplikacja Komputer Świat.)