Jak pisać spolszczenia?

Szukałem w google.pl info o pisaniu spolszczeń .Znalazłem co ale nie ma niczego konkretnego.

Pobrałem program Resuce Hacker ale nie umiem sie nim obchodzic.

Jak pisać spolszczenia??

P.S Nie wiem czy wybraem odpwiedni dzia a jak nie to prosze o przeniesienie tematu do odp. dzialu

Skoro na forum nie potrafisz napisać posta po polsku to jak chcesz pisać spolszczenia do gier?

Jeżeli nie masz zezwolenia wydawcy gry to nie możesz ingerować w pliki ponieważ jest to łamanie prawa i licencji gry

Czytałem że można pisać spolszczenia lecz tylko do użytku własnego a żeby publikowac spolszczenie trzeba mieć zgode

nawet gdyby tak było ale

jaki ma sens pisac sobie spolszczenie do gry/programu skoro się go rozumie ? (no chyba że ktoś potrafi pisać spolszczenia bez znania danego jezyka? )

no to po co robisz to do siebie jak wiesz o co chodzi w grze??

ej ldzie moze nie wie tak jak ja z angielskim u mnie troche lich ale spolszczyc łątwo jest. Wystarczy angielski tekst do translatora i gotowe (troche trzeba popoprawiac ale to tylko forma wypowiedzi - najgorsze za nami)

Ja bym tak zrobił ale sma tego programu Resuce Hacker nie umiem obsługiwac

A może w Ekspercie było. 8)

A może cie eexperta nie kupuje :slight_smile:

baciany wiesz jak napisać spolszczenie ???

Bo chyba jesteś jedyny co potrafi z tych co odpowiadali

Niezbyt. Spolszczyłem tylko jeden program w którym był plik language.txt i tam było wszystko. Notatnikiem wystarczyło.

Pioter233 jeżeli wydaje Ci się, że spolszczyć jakąkolwiek grę jest łatwo - jesteś w błędzie. Po pierwsze, w 99% przypadkach gra używa własnych, kodowanych plików. Nie da się ich otworzyć ot tak w prostym edytorze tekstu i pozmieniać coś. Nie pomoże Ci w tym żaden program “do spolszczeń”, bo różne gry posiadają różne struktury swoich plików. Bardzo rzadko zdarza się, że gra posiada oddzielny plik w prostym rozszerzeniu .txt, gdzie wystarczy dokonać zmian.

Żeby cokolwiek przetłumaczyć na język polski, trzeba najpierw ten język znać.

Przyznaję, że uśmiałem się do łez. Trochę poprawić?! A przepraszam, skąd Ty wiesz co trzeba poprawić, skoro sam stwierdziłeś, że ze znajomością języka angielskiego nie jest u Ciebie najlepiej? Translatory to sobie w buty można wsadzić.

Translator troche źle tłumaczy np. jakis tks może przetłumaczyc na “Ja Byc Kali” i wystarczy na logike zmienic “ja jestem Kali”. O to mi chodziło. A jak coś na prawde głupio wyjdzie to już ze słownikiem albo swoją wiedzą

P.S

(Z Anglika mam zazwyczaj 3/4 )

Słownik pomoże Ci najwyżej w przypadku nieznanego słowa, ale nie z gramatyką. Nie ma translatora który potrafi bezbłędnie przetłumaczyć tekst z języka polskiego, na angielski.

W tej sprawie wypowiem się już poprzez PW, nie róbmy OT koledze Pioter233.