Jak płacić telefonem

siemka
jest już jakaś aplikacja na androida do Lg k8 co się płaci jakby z karty bankomatowej, tylko telefonem ?

Google Pay wgraj ze sklepu Google, przypisz tam kartę debetową i już.

1 polubienie

to jest bezpłatne i jak to kase pobiera z komórki ?

Bezpłatne i pobiera kasę z konta bankowego.

A jak nie masz NFC np. LG K8 Dual 2017, to musisz kombinować…

NFC co to jest i jak połączyc się z kontem bankowym ipko ?
Lg k8 ma jeszcze na 2 lata do splaty bo 80zl bym sie niewypłacił więc rozłożyłem.

Masz wersję z NFC czy nie ?

1 polubienie

Co to jest NFC

IKO - Płatności zbliżeniowe

Jeżeli masz wersję z 2017r : http://www.empik.com/smartfon-lg-k8-2017-dual-sim-16-gb-lg,p1187144019,elektronika-p?gclid=CjwKCAjw4avaBRBPEiwA_ZetYhgM567fZG8rUC3q1au920TWskNMVbz1HSRl_WV__D6_5r12pR7aOhoCOV0QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
to nie możesz tym płacić…
Natomiast, jeżeli masz wersję z 2016r : https://allegro.pl/nowy-pl-lg-k8-dual-lte-k350nds-bez-locka-gratis-i7311719081.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_ELKTRK_PLA_Telefony+i+Akcesoria&ev_adgr=Smartfony+i+telefony+komórkowe&ev_ln=PRODUCT+GROUP&gclid=CjwKCAjw4avaBRBPEiwA_ZetYr6EGl8vguwn_4gzlACdmL4vp7Cv7Z7xUG6bJm0WPI2XTRtNE8PNrhoCGlMQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CJK_7e_7odwCFY0WGAodVvILeQ
To już możesz, gdyż ma ona NFC
Następnym krokiem jest pobranie aplikacji Google pay, możesz skorzystać z wszelkich poradników:
W skrócie musisz zrobić zdjęcie karty debetowej przy użyciu aplikacji, wpiszać ważne dane, po czym zaakceptować. Jeżeli twoja karta ma to odblokowane, to możesz już płacić telefonem, natomiast jeżeli wyskoczy Ci błąd, że karta jest nieobsługiwana ( tak jak w moim przypadku ) musisz udać się do banku, i wytłumaczyć całą sprawę i poprosić o dostęp do tej funkcji. Mam nadzieje że pomogłem…
BTW. też mam K8, też mam konto w ipko xD

1 polubienie

telefon już rok spłaciłem jeszcze 24 miechy więc mam kupiony z przed roku ale chyba sobie to podaruje za dużo roboty.

Mi na Huawei P10 dual SIM zajeło ustawienie tego z 3 minuty, albo i mniej. Nie mierzyłem. Jeśli masz z 2017 to nie masz NFC.

NFC

Czy to masz sprawdzisz w specyfikacji, np. w klepujac w Google serial Number z pudełka.

Nie prościej sprawdzić w opcjach smartfona czy jest NFC?

mam nfc chyba się do salonu przejdę może mi ustawia w sobotę…

Do soboty daleko. Wgraj Google Pay i działaj.

Nie kompromituj sie naprawdę to takie banalne, że bardziej sie nie da.

P.S. Jak już pójdziesz do tego salonu odrazu powiedz, żeby sobie spisali te dane co wprowadza w Google PAy, moze się paniz salonu przyda jak masz się czym podzielić :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Wysłałem link do obu wersji, nie łatwiej wejść w link i sobie porównać do swojego, a potem podążać za instrukcją? to naprawdę proste !

W iPKO wystarczy kliknąć te trzy kreseczki w prawym górnym rogu (o ile urządzenie jest “bezpieczne”) i klikać, dalej, dalej, dalej. 30s i skończone.