Jak płyta główna i procesor za około 700zł

Witam miałem mała przygodę z burzą i spalonym sprzętem w domu i teraz potrzebuję płytę główną i procesor najlepiej coś od AMD. Proszę o poradę sprzęt jaki ostał mi się po awarii to zasilacz cooler master gx750, dyski twarde jeden ssd i drugi zwykły 2tb oba na sata, grafika radeon hd7770, oraz pamięci KINGSTON HyperX DDR3 2x4GB 1600MHz KHX16C9T3K2/8X.

Dokładnie proszę o pomoc w doborze dobrej płyty głównej odpowiedniej do posiadanych podzespołów z wbudowaną kartą muzyczną i sieciową oraz jakiś fajny i wydajny procesor od AMD. Coś w cenie 700-800zł byłoby dla mnie odpowiednie. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję za pomoc. Obecnie nawet nie wiem jaki socket na płycie jest lepszy czy FM2 czy AM3+ trochę przestałem się w tym orientować.

Obecnie myslę o czymś takim jak AMD X6 FX-6300 3.5GHz BOX za około 400 zł oraz płyta GIGABYTE GA-970A-DS3P AMD 970 Socket AM3+ za 270zł (ale nie wiem czy da rade z moimi głośnikami 4.1 z podłączeniem na dwa mini jacki ??)

To jaki procesor powinieneś wybrać zależy od tego do czego będziesz wykorzystywał komputer.

Jednak po reszcie sprzętu wnioskuję, że zdecydowanie do gier.

Procesory od AMD z serii FX radzą sobie w grach niezbyt dobrze, więc polecam Ci ich najlepszy gamingowy (i nie tylko) procek - AMD Phenom II X4 965 (BE) i płytę główną np. ASrock 970 Extreme3, która ma w sobie kilka usprawnień i na której zrobisz całkiem niezłe OC.

P.S. Jeśli masz jakieś pytania/wątpliwości - pisz :smiley:

A moge prosić o inną propozycję płyty do tego procka niż ASrock, nie mam szczęścia do produktów tej firmy jeśli mogę prosić to może jakiegoś podobnego Gigabite lub coś innej marki

W sumie każda płyta za więcej niż 300zł będzie dobra ( :smiley: ) na przykład:

  • ASUS M4A88TD-V EVO

  • GIGABYTE GA-970A-UD3

  • MSI 970A-G46

Jeśli chcesz poszukaj czegoś innego na Allegro - tam tego mnóstwo i ewentualnie wybierz coś dla siebie.