Jak pobrać dodatki do przeglądarki Firefox i zrzucić je na dysk(Optymalizacja tej przeglądarki)

Po za tym na FB nie polecam zamieszczać prywatnych danych, ani tym bardziej zdjęć, bo może być taka sytuacja podam przykład: Jan zamieszcza zdjęcia swojego drogiego auta i ślubu, a na tych fotkach widać kilka drogocennych atrybutów: pierścionek, pojazd (powiedzmy mercedes drogiej klasy) i garnitur również drogi. A kolo nie opodatkował tego, bo zapomniał o tym i co się dzieje? Gościu od skarbówy dostaje KARĘ. Rozumiesz?

FB sprzedaje prywatne dane, dlatego ja tam korzystam tylko i wyłącznie z komunikatora, a po za tym nic mi w nim nie jest potrzebne

Dobra mam… patrz powyżej do mojej listy dodatków(na ten ostatni)

Witam, aktualizuję temat, gdyż może się komuś przydać owa metoda optymalizacji:https://streamable.com/leqyc

Co do szybkiego uruchamiania przeglądarek - nic nie przebije comodo icedragon. Uruchamia się błyskawicznie. Tylko czekać na nowe wersje. Jest z czerwca na FF 65. Wszystkie dostępne rozszerzenia firefoxa do tej wersji. Można w opcjach ustawić język polski.

Dawno już nie jest dla XP ani visty. Opis mimo zgłaszania nie został poprawiony.

Mam odpowiednio skonfigurowaną ową przeglądarkę(FX) i korzysta mi się z niej o niebo lepiej, ponieważ przeglądając sieć nie zezwalam opcji na zapisywanie danych(Zapisywanie stron offline i danych podręcznych, to przydatne jest tylko, jeśli kiedykolwiek miałoby zabraknąć globalnie internetu i zarchiwizowanie takich danych wtedy). Dlatego polecam poszperać nieco w owej przeglądarce, ponieważ kampania oferuje nieco wartościowej działalności i zachęcają do brania w niej udziału i walki z “chorym” internetem. Z resztą sami chcą optymalnej własności i zachęcają w powiadomieniu o zgłaszaniu danej awarii, a nie w ukryciu działając i zbierając zachłanny i szyderczy wobec świadomości użytkowników sposób. Dlatego polecam optymalne i walczące o naszą prywatność rozwiązania. Po za tym Comodo nie posiada naszego ojczystego języka, więc… Dlatego polecam 2 oprogramowania, które nie ważą wiele i przede wszystkim DZIAŁAJĄ, wiem bo sam testowałem wielokrotnie i korzystam z tego i widzę różnicę w temp. podzespołów, że jest niższa, ale nie zalecam używania ich podczas pobierania i instalowania nowych programów, ponieważ skapnąłem się na Victor Vranie (hack and slashu), że notoryczne ścinki, to wina używania oczyszczania pamięci, przez co źle pobrałem daną grę, a z programów? Np. OBS, kiedy to nawet tryb ADM nie dawał rady, bo po prostu nie działał prawidłowo przez zapomnienie o wyłączeniu auto oczyszczania pamięci fizycznej właśnie. No to takie programy polecam: https://www.dobreprogramy.pl/System-Explorer,Program,Windows,30381.html i https://www.softpedia.com/get/Tweak/Memory-Tweak/Rizone-Memory-Booster.shtml(tu klikasz:

i tu: i czekasz 10 sek, aż nie pojawi Ci się powiadomienie o wersji : i pobierasz. Wystarczy potem odpalić System Explorer i ustawić 15min i odpalić po odpaleniu FXa(Firefoxa) MemBoosta i w nim ustawić interwał oczyszczania co 10 sek u mnie to działa i myślę, że na low end laptopach też działać będzie, a jeśli chodzi o lepsze jednostki, to nic nie stoi na przeszkodzie, by przedłużać dane czasy interwałów i w SE i w MB, bo tu chodzi o efekty przecież, a i sam spojrzysz jak FX zmieni stosunek do ramu.

W opcjach ustawiasz polski. Ustawiasz zrzucanie pamięci podręcznej i całego balastu offline.
Co do wydajności - wyłączasz ją - bo to spowalnia icedragona. Szybka i wolna i bezpieczna, bo można blokować wszystko, co trzeba i nie interesi mnie wysyłanie cokolwiek do producenta, bo taka akcja, to zwykle badanie rynku - mozilla to robi i wszystkie korporacje.
A RAM? Nieprzyzwoicie mało:
MWSnap243

Jak umie się ustawiać przeglądarki, to nie problem
Mam system explorer portable, ale w tym roku nie miałem potrzeby używać. Stronicowanie ustawione na sztywno zapobiega defragmentacji pamięci wymiany, więc raz ustawiasz i zapominasz na lata. Latami też nie optymalizuję RAM, bo to bzdura, a bez tego życie jest bez problemów, a po co mam robić te cyrki z pamięcią?

Sry, ale mnie śmieszy takie gadanie, że to badanie rynku. Oni od lat pracują nad bezpieczeństwem sieci i nie chodzi tutaj o wydajność, a o dawny internet. Dziś po za śledzeniem w sieci masz takie coś jak meta śledzenie i nawet jeśli wszystko wyłączysz, to bez VPN nic nie zdziałasz online. A zrzucanie danych offline, to podstawowa forma bezpieczeństwa i nawet dziecko powinno mieć na czym kolwiek skonfigurowaną taką przeglądarkę właśnie i nie chodzi tu o Januszowanie, a o prywatność i brak nagminnej manipulacji, już odpuszczam reklamy pokroju normalnego, ale nie odpuszczę bezczelnych nakłaniających do zwyrodnialstwa zawartości treści i śledzenia nieświadomego użytkownika. Po za tym patrz:

i ty chcesz mnie ośmieszyć swoim komentarzem? Przecież, to jasne, że zerowanie pamięci ramu zwiększa jego możliwości i nie musi to być koniecznie Januszowe zmniejszanie przestrzeni dla programu. I nie musisz mnie uczyć jak konfigurować przeglądarki, skoro utworzyłem temat, by go rozwijano, a nie pouczano uczestnictwa w nim. Temat ma polegać na uwydajnieniu FXa, a nie przesiadaniu się na inną, bo nie ma rzekomo rozwiązania na ZEROWANIE pamięci. I przy tym patencie leży każda kwestia wbudowanej optymalizacji w jakiej kolwiek przeglądarce i przy tym pozostańmy. Po za tym sam wypróbuj tego patentu na Ice Dragonie. Pozdro

Wspomnę iż plik stronicowania potrafi ustawić gimnazjalista. A z zerowaniem pamięci nie mam jak dotąd problem o ile wiem do czego dany patent/strategię stosuję

A Ice Dragona korzystałem jak byłem przysłowiowym “Gówniakiem gimnazjalnym” gdy wtedy właściwie szukałem, jak Ty szybkiej przeglądarki na bardzo słabego kompa i wtedy się nauczyłem, że oryginał, to jednak oryginał.

Jeszcze dodam aktualną optymalizację w postaci CCleanera, a oto ssy:

i wyłączamy, czyszcząc to: , . Dodam jeszcze, że można również przełączyć zgodność programu Firefox: bez obaw, Admin jest szyfrowany, więc tylko nadajemy jej takie uprawnienie i będzie ona miała sprawniejszy dostęp do danych przy uruchomieniu i pracy na niej.

to jest chyba numer na sieć po kablu, nie wifi.

1 polubienie