Jak pobrać tekst+obrazki Opera

Coraz bardziej podoba mi się ta przeglądarka ale ciągle odkrywam jakieś problemy których ni jak nie potrafię rozwiązać. Otóż np na forum jest post w którym jest tekst i ktoś przykładowo umieścił zdjęcia opisujące jakiś problem. W IE po prostu zaznaczałem i tekst i obrazek i wklejałem to to Word natomiast w operze po zaznaczeniu całości nie zaznacza mi obrazków tylko sam tekst. W jaki sposób zmienić ustawienia?

Jedynym sposobem jest zapisanie strony wraz z obrazkami na dysk, a następnie otwarcie jej w owym programie.

Ale mam zapisać jako html? Ale wtedy zapisuje mi wszystko nawet to co nie zaznaczyłem. Gdzieś czytałem tylko nie wiem gdzie że na pasku w Operze można umieścić przykładowo ikonę IE i jeśli potrzebuję wykonać taką operację to klikam na ikone IE i bez dodatkowych klikań otwiera mi właśnie ową stronę a potem bez problemu mogę sobie skopiować wybrany tekst plus obrazki do Worda.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=15

mozesz to zrobic na dwa razy - tekst oddzielnie i obrazek skopiowac na dysk - najedz na obrazek i powinno pokazac sie nowe polecenie odnosnie pliku

Co miałes na myśli?

W dniu 26.05.2008 , o godzinie 16:35 został dopisany post przez manfred1

Trochę to zagmatwane bo nie wiem jak zdjęcia powkładać w odpowiednie linijki w Tekście. To wielka niedogodność tak przyjaznej przeglądarki.

zaznacz jakis tekst na stronie, chocby tu i kliknij prawym przyciskiem myszy - pokaza sie nowe opcje menu - kopiuj, kopiuj do notatek - kopiujesz i wklejasz do worda lub notatnika

to samo z obrazkiem - najedz, chocby na mojego ava i ppm - znowu nowe opcje - mozna skopiowac na dysk caly obrazek lub jego adres/link

potem z dysku w wordzie sklejasz wszystko do kupy

:slight_smile:

Opera jest naprawdę fajną przeglądarką znacznie wygrywa z IE ale pod jednym względem jest do bani właśnie pod tym o którym mowa w poście. Znalazłem rozwiązanie umieszczając na pasku ikonę IE jeśli chcę coś skopiować tekst plus obrazek po prostu klikam na IE i z opery przechodzę do ie a tam już nie ma problemów z skopiowaniem i wklejeniem do edytora. Ale to tylko jedna rzecz przez którą ie jest o jedną działkę przed Operą.