Jak pobrać z sieci zdjęcie czegoś bez tła?

Właśnie chciałem się dowiedzieć, co wpisać w wyszukiwarce, żeby znaleźć zdjęcie bez tła, czyli np. jak szukam jakiejś postaci, to że jakbym to pobrał i otworzył w programie graficznym, to będę miał gotową postać, bez żadnego białego lub innego tła ani szachownicy, i po czym poznać, że dane zdjęcie jest bez tła

Pakujesz zdjęcie np. tutaj i ci wycina tło. Są też aplikacje które to potrafią, z niektórych zdjęć możesz wyjąć coś w nowym iOS, wbudowano w system taką funkcjonalność.

Jeżeli zdjęcie, które chcesz pobrać, ma tło, to nie jesteś w stanie pobrać go bez tego tła.

Jestem.

Jesteś w stanie wyciąć po pobraniu. Autor pytania chce wycinać w locie w trakcie pobierania.

Nawet sieć neutronowa nie pomoże, bo się pobierze co innego.

Nie, klikasz w przeglądarce na zdjęcie i ci wycina z tła.

Nie jest to może w 100% idealne, ale działa nie najgorzej. Nie musisz pobierać, ale oczywiście jeśli spojrzeć na temat tak, że aby coś zobaczyć, to przynajmniej miniaturka musi się pobrać, to tak, trzeba pobrać, bo trzeba zobaczyć. Z tym, że wiemy o co chodziło autorowi.

Temat szeroki, jak opisali poprzednicy ale najprościej będzie jak podasz link do strony i napiszesz co chcesz z niej pobrać.

Właśnie chciałem się dowiedzieć, co wpisać w wyszukiwarce, żeby znaleźć zdjęcie bez tła, czyli np. jak szukam jakiejś postaci, to że jakbym to pobrał i otworzył w programie graficznym, to będę miał gotową postać, bez żadnego białego lub innego tła ani szachownicy, i po czym poznać, że dane zdjęcie jest bez tła

Obrazki z przezroczystością są w formacie png.

Szachownica jest oznaczeniem przeźroczystego tła w niektórych programach graficznych. Jednolity kolor to nie problem, po prostu klikasz na białym wytnij i już niema tła.

@wasabi1084 a jak można zlikwidować taką szachownicę np w photoshopie?

Jeśli plik jest bez tła, to gdy nałożysz go na inny obrazek tła nie będzie (np. otwierasz drugi obok i przeciągasz myszą, lub kopiuj wklej, tylko trzeba pamiętać o dpi zdjęć jak wpakujesz młotek ze zdjęcia 640x480 do ręki pana który jest na zdjęciu w rozdzielczości 3800x2400 to będzie maleńki) , jeśli chcesz go zapisać bez tła, to musisz użyć formatu zapisu, który akceptuje takie ekstrawagancje. Nie wszystkie formaty pozwalają na informacje, że tło jest przeźroczyste. Masz opcje zapisz dla internetu i tam sobie wybierasz np. GIF czy PNG-8 i te formaty pozwalają na ustawienie przezroczystości. W przypadku JPG będziesz miał tło. Aby np. na stronie wstawić JPG który wygląda jakby był bez tła, dodaje się tło w kolorze takim, jak strona na którą go wstawiasz, w ten sposób odnosi się wrażenie, że jest wtopiony i stanowi jej część.

W PS masz sporo opcji do wycinania obrazka z tła. Możesz np. użyć zaznaczania po barwach, możesz użyć różdżki i sterować zakresem zaznaczanego obszaru, można dodawać i odejmować zakres zaznaczanie poprzez przytrzymywanie przycisków na klawiaturze, to wszystko jest wyświetlane w programie jak wybierzesz narzędzie. Możesz zaznaczyć np. obiekt i wybrać odwrotność, a potem usunąć. Opcji jest naprawdę bardzo dużo. Czasami zdjęcie jest zablokowane w warstwie podstawowej i musisz usunąć kłódkę aby móc modyfikować tło. Można też zrobić maski i … no jest naprawdę cała masa sposobów, tylko trzeba by wiedzieć co potrzebujesz osiągnąć, wtedy najłatwiej dobrać metodę postępowania.

Gdybyś rozumiał przebieg procesów przyczynowo-skutkowych, to wiedziałbyś, że „klikanie” oznacza pobranie obrazu i wczytanie go do narzędzia, które szparuje dany element…

Naprawdę nie wiesz o co chodzi? Ok. to udam, że tak jest i wytłumaczę. Chodzi o to, żeby nie klikać na zdjęciu i nie zapisywać go na dysku z przeglądarki, a potem obrabiać, tylko wybrać ze zdjęcia np. mózg, i wrzucić go gdzie chcemy bez tła. Nie jest istotne jakie procesy zachodzą w trakcie tego i prawie każdy to rozumie.

Teraz jeśli już mamy się upierać przy twoim rozumowaniu, to nawet jeśli uprzesz się, że trzeba pobrać całość, to nie, nie trzeba, są programy online, do których możesz wkleić adres zdjęcia i one ci wytną z tła, i nie, nie widzisz nadal i niema tego w cache przeglądarki, bo przeglądarka pokazuje tylko przeskalowaną, poglądową miniaturę, a nie oryginał.

Jak tak mamy rozmawiać, to pobranie zdjęcia jest niewykonalne. Można tylko pobrać dane, dzięki którym sprzęt narysuje drugie o takim samym rozmieszczeniu pikseli z informacją o ich barwach. I tak można w nieskończoność.

Wtedy to te programy online POBIORĄ to zdjęcie… Generalnie - jeśli zdjęcie jest z tłem - to musisz je pobrać (do odpowiedniego narzędzia) i (w tym narzędziu) je obrobić.

Słuszna uwaga. Ale to Autor pytania narzucił styl i precyzję dyskusji :wink:

1 polubienie