Jak "pociąć" film w Winamp Media File?

(Gutar) #1

Witam,

Mam kilka pytań. Razem ze znajomym nagrywalismy film kamerą, ale biorąc pod uwagę jakosc itp ble ble, zajmuje on nam 1,2 GB (94 minuty filmu). Mieszkamy daleko od siebie, a kamera jest od znajomego, ktory nie zna sie dobrze na tych rzeczach. Wiec teraz tak:

1) Typ pliku to Winamp Media File - czy to jest .mp3 ?

2) Jakim programem najlepiej rozdzielić na połowę taki plik , aby zmieścił się na zwykłej płycie ?

3) Jakim programem mogę wyciąć coś w czasie filmu - np. chce miec tylko akcje z filmu od np. 30 minuty do 32 minuty - czym to zrobic i jak ?

4) Czy lepiej przekompresowac ten plik na jakies avi albo mpeg ? Czy niech bedzie w tym winamp media file (.mp3?). I czy jesli zostanie w obecnej formie to czy nie będzie problemów z jego odtworzeniem ? Bo na niektorych forach czesto sie zdarzaja wypowiedzi, ze np. ktos w tym formacie nie ma obrazu a sam głos, albo na odwrót itp.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

ps Jesli ktos za odp. tylko na jedno pytanie to prosze także o pomoc.

(ksedoks) #2

Witam.Powiem Ci na moim przypadku.

1.Pliki z kamery jakie miałem to VIDEO TS.IFO,VIDEO.TS.BUP,VIDEO TS.BOP.

2 i 3.Program do cięcia to:Easy Video Splitter http://www.download.net.pl/7070/Easy-Video-Splitter/-(ściągnij) którym pociąłem na 4 częsci film.

4.Ten program zrobi kompresje na AVI i bedzie git-Super DVD Ripper-

Powodzenia.Oczywiście najpierw zrób konwersje a później potnij tak jak Ci pasuje.

(Brunus) #3

1) To nie jest mp.3.To jest plik z rozszerzeniem przyporządkowanym do odtwarzania przez Winamp.Ściągnij to i sprawdż kodeki,rozszerzenie,wszystko....Twojego filmu.

2 i 3)Np.Total Video Converter

4)Najlepsze wyjście:również TVC,Absolut Video Converter i wiele,wiele innych. :lol: