Jak podączyć internet z telefonu do kompa

Witam

mam do was pytanie jak mam to zrobić żebym z telefonu miał internet w laptopie ?? :?:

chodzi mi głównie o podłączenie prze bluetooth

mam telefon Sony ericsson W300i

i mam bluetootha

nie mam żądnych uruchomionych iplus ani nic w tym stylu chodzi mi o przesyłanie GPRS

usługa GPRS jest chyba dobrze skonfigurowana bo w telefonie jest internet

pomóżcie !!

kupiłeś już Bluetooh ?? (chyba że masz wbudowany w kompie)

Instalujesz oprogramowanie BlueSolei, gdy wszystko ci zainstaluje powykrywa sprzęt, klikasz na takie kółeczko w środku powinno ci wykryć twój tel później go sparujesz jakoś tak podajesz jakiś tam numer np. 1 podajesz to 1 w tel.

Klikasz następnie w 2 ikonkę od lewej powinno pisać Bluetooh Dial-UP Networking Service klikasz ok i już masz neta w kompie :mrgreen:

Zainstalować jakąś aplikacji do obsługi telefonów Sony-Ericsson. Ona zainstaluje automatycznie wszystkie sterowniki do telefonu jako modem. Później wykryć ta aplikacją telefon poprzez bluetooth i w programie powinna być opcja połączenia z netem. Uruchomić nią i telefon zaloguje się do sieci tworząc aktywne połączenie z netem (utworzy aktywny port i zaloguje się do operatora). Od tej pory można korzystać normalnie z internetu na lapku;) Aplikacji dokładnie nie opisze bo nie posiadałem nigdy Sony-Ericssona. Ale w aplikacjach do Nokii, Semensa, Motoroli tak jest więc i pewnie w Sone-Eroccsonie też dlatego pisze tak ogólnie. Do telefonu powinieneś dostać płytę z oprogramowaniem do niego. Jeśli nie to ściągnij je ze strony producenta telefonu.

ale jak wybieram tą 2 ikonę Dial-UP Networking Service to mi łączy i mam połączenie 115,5kb/s ale strony się nie otwierają dlaczego?? w czym tkwi problem ?? a jest taka opcja że przy instalowaniu Windowsa nie był podłączony internet i teraz nie mogę podłączyż żadnego ??? bo jak prubowałem radiówkę to też nie wykryło ?? adresy IP

hmmm na gprs strronki napewno nie będą ci się szybko pobierać, też tak czasem miałem, że niby net jest podłączony przez BT, ale nić się nie otwiera dopieraza 3 razem podeszło.

Spróbój powinno ci to pomóc ewentualnie reset kompa, ponowna instalacja Blue Solei plus do tego odinastaluj wszystki stery łącznie z odbiornikiem BT.

Nie nie. To nie jest problemem. Bo ja też korzystam z internetu z telefonu komórkowego. A jeśli ten telefon nie ma przynajmniej EDGE-a (czy jak to się tam pisze) to otwieranie stron będzie bardzo powolne. Żeby wyświetlanie było szybsze proponuje zainstalowanie jako przeglądarki internetowej Opery i wyłączenie grafiki jeśli nam na danej stronie nie jest potrzebna. A w operze robi się to jednym kliknięciem jeśli sobie umieścimy przycisk na panelu i w każdej chwili możemy wyświetlić całą grafikę lub tylko wybraną.