Jak podączyć internet z telefonu do kompa


(Sajmon730) #1

Witam

mam do was pytanie jak mam to zrobić żebym z telefonu miał internet w laptopie ?? :?:

chodzi mi głównie o podłączenie prze bluetooth

mam telefon Sony ericsson W300i

i mam bluetootha

nie mam żądnych uruchomionych iplus ani nic w tym stylu chodzi mi o przesyłanie GPRS

usługa GPRS jest chyba dobrze skonfigurowana bo w telefonie jest internet

pomóżcie !!


(k-9) #2

kupiłeś już Bluetooh ?? (chyba że masz wbudowany w kompie)

Instalujesz oprogramowanie BlueSolei, gdy wszystko ci zainstaluje powykrywa sprzęt, klikasz na takie kółeczko w środku powinno ci wykryć twój tel później go sparujesz jakoś tak podajesz jakiś tam numer np. 1 podajesz to 1 w tel.

Klikasz następnie w 2 ikonkę od lewej powinno pisać Bluetooh Dial-UP Networking Service klikasz ok i już masz neta w kompie :mrgreen:


(Mariusz9a) #3

Zainstalować jakąś aplikacji do obsługi telefonów Sony-Ericsson. Ona zainstaluje automatycznie wszystkie sterowniki do telefonu jako modem. Później wykryć ta aplikacją telefon poprzez bluetooth i w programie powinna być opcja połączenia z netem. Uruchomić nią i telefon zaloguje się do sieci tworząc aktywne połączenie z netem (utworzy aktywny port i zaloguje się do operatora). Od tej pory można korzystać normalnie z internetu na lapku;) Aplikacji dokładnie nie opisze bo nie posiadałem nigdy Sony-Ericssona. Ale w aplikacjach do Nokii, Semensa, Motoroli tak jest więc i pewnie w Sone-Eroccsonie też dlatego pisze tak ogólnie. Do telefonu powinieneś dostać płytę z oprogramowaniem do niego. Jeśli nie to ściągnij je ze strony producenta telefonu.


(Sajmon730) #4

ale jak wybieram tą 2 ikonę Dial-UP Networking Service to mi łączy i mam połączenie 115,5kb/s ale strony się nie otwierają dlaczego?? w czym tkwi problem ?? a jest taka opcja że przy instalowaniu Windowsa nie był podłączony internet i teraz nie mogę podłączyż żadnego ??? bo jak prubowałem radiówkę to też nie wykryło ?? adresy IP


(k-9) #5

hmmm na gprs strronki napewno nie będą ci się szybko pobierać, też tak czasem miałem, że niby net jest podłączony przez BT, ale nić się nie otwiera dopieraza 3 razem podeszło.

Spróbój powinno ci to pomóc ewentualnie reset kompa, ponowna instalacja Blue Solei plus do tego odinastaluj wszystki stery łącznie z odbiornikiem BT.


(sosen86) #6

Nie nie. To nie jest problemem. Bo ja też korzystam z internetu z telefonu komórkowego. A jeśli ten telefon nie ma przynajmniej EDGE-a (czy jak to się tam pisze) to otwieranie stron będzie bardzo powolne. Żeby wyświetlanie było szybsze proponuje zainstalowanie jako przeglądarki internetowej Opery i wyłączenie grafiki jeśli nam na danej stronie nie jest potrzebna. A w operze robi się to jednym kliknięciem jeśli sobie umieścimy przycisk na panelu i w każdej chwili możemy wyświetlić całą grafikę lub tylko wybraną.