Jak podkręcić AMD 64x2 5000+

(Noculak Barbara) #1

Jak podkręcić ten procesor. Zaznaczam, że nigdy tego nie robiłam, więc proszę o opisanie szczegółowo co mam zrobić, czego będę potrzebować (jakich programów).

(Zsegsprzywara) #2

A potrzebne Ci podkrecanie tego porcka.? zapewne masz ta zwylka wersje tego procka wiec z niej duzo nie wycisniesz a pewno chlodzenie masz jakies amd to wtedy w ogole nie warto.. mam ten sam procek i wydaje mi sie ze z niego nie ma po co wykrecac bo bardz oszybko padnie... takie ejst moje zdanie..

(Dawid Sloma) #3

...Wysłałem Tobie na PRIV małą instrukcję podkręcania Athlona (starałem się na podstawie Twojego procka).

(Vendetta6) #4

Witam

Mam bardzo poważny problem.

Na początku podam konfigurację sprzętu:

Athlon 64x2 5000+

Płyta GA-MA69G-S3H

Ram OCZ 2x1GB 800MHz

Gainward GeForce 9500GT 512MB

Chieftec 450W

Do płyty głównej była dołączona cd ze sterownikami i dodatkowymi programami, m. in. Easy Tune. Wczoraj w zakładce Overclocking w tym programie podkręciłem procesor z 2600MHz do 2700Mhz i wcisnąłem "GO". Komputer działał sprawnie (jednak nie uruchamiałem go ponownie). Po jakims czasie wyłączyłem cały komputer i poszedłem spać. Dzisiaj rano po wciśnięciu przycisku Włączania komputera ten nie chce się uruchomić :confused: Wentylatory startują jednak monitor się nie załącza, dysk też nie pracuje. Odłączałem grafikę i RAM. Nie pomogło. Wszystkie napędy i dysk twardy również odłączłem- tak samo :confused: Co może być przyczyną? Płyta nie wydaje żadnych dźwięków (powinna wydawać jakieś w zależności od tego co jest zepsute).

Obstawiam, że to jedno z trzech- Procesor, Płyta albo zasilacz jest powodem. Można z tym pójść na gwarancję? Czytałem tematy o podkręcaniu mojego sprzętu i ludzie uzyskiwali wyniki nawet 3200MHz podczas gdy ja zwiększyłem zaledwie do 2700MHz :confused:

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale ta płyta obsługuje pamięci max 800MHz, może po podkręceniu one miały za dużo MHz?

Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś mi pomoże.

EDIT:

Zapomniałem napisać- BIOS był resetowany.