Jak podkręcić AMD 64x2 5000+

Jak podkręcić ten procesor. Zaznaczam, że nigdy tego nie robiłam, więc proszę o opisanie szczegółowo co mam zrobić, czego będę potrzebować (jakich programów).

A potrzebne Ci podkrecanie tego porcka.? zapewne masz ta zwylka wersje tego procka wiec z niej duzo nie wycisniesz a pewno chlodzenie masz jakies amd to wtedy w ogole nie warto… mam ten sam procek i wydaje mi sie ze z niego nie ma po co wykrecac bo bardz oszybko padnie… takie ejst moje zdanie…

…Wysłałem Tobie na PRIV małą instrukcję podkręcania Athlona (starałem się na podstawie Twojego procka).

Witam

Mam bardzo poważny problem.

Na początku podam konfigurację sprzętu:

Athlon 64x2 5000+

Płyta GA-MA69G-S3H

Ram OCZ 2x1GB 800MHz

Gainward GeForce 9500GT 512MB

Chieftec 450W

Do płyty głównej była dołączona cd ze sterownikami i dodatkowymi programami, m. in. Easy Tune. Wczoraj w zakładce Overclocking w tym programie podkręciłem procesor z 2600MHz do 2700Mhz i wcisnąłem “GO”. Komputer działał sprawnie (jednak nie uruchamiałem go ponownie). Po jakims czasie wyłączyłem cały komputer i poszedłem spać. Dzisiaj rano po wciśnięciu przycisku Włączania komputera ten nie chce się uruchomić :confused: Wentylatory startują jednak monitor się nie załącza, dysk też nie pracuje. Odłączałem grafikę i RAM. Nie pomogło. Wszystkie napędy i dysk twardy również odłączłem- tak samo :confused: Co może być przyczyną? Płyta nie wydaje żadnych dźwięków (powinna wydawać jakieś w zależności od tego co jest zepsute).

Obstawiam, że to jedno z trzech- Procesor, Płyta albo zasilacz jest powodem. Można z tym pójść na gwarancję? Czytałem tematy o podkręcaniu mojego sprzętu i ludzie uzyskiwali wyniki nawet 3200MHz podczas gdy ja zwiększyłem zaledwie do 2700MHz :confused:

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale ta płyta obsługuje pamięci max 800MHz, może po podkręceniu one miały za dużo MHz?

Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś mi pomoże.

EDIT:

Zapomniałem napisać- BIOS był resetowany.