Jak podkręcić AMD Athlon(tm) XP 1800+?

tak jak napisałem w temacie jak podkręcić procesor Atlon XP 1800+ (1,53GHz) ??

moja płyta główna to MSI KT3 Ultra

prosił bym o dokładne wyjaśnienie, czyli:

-krok po kroku co gdzie i jak klikać w bios’ie

-jak bardzo moge podkręcić swojego procka aby “nie pocił się”

Jaki bios ma ta płyta? Jaki chipset?

Temperatura ‘zgonu’ tego układu to 90st z tego co pamiętam. Akceptowalna temperatura pracy do 60 stopni.

Podkręć FSB do najwyższej stabilnej wartości i cofnij się o jeden krok. W razie potrzeby delikatnie zwiększ napięcie vcore. W ten sposób na pewno nic nie puścisz z dymem :smiley:

miałem tego athlona wcześniej to wycisnąłem z niego 2,03 GHz (przy tej wartości był troche nie stabilny i miał ok 55*C w stresie) jak dobrze pamietam ale na mojej starej płycie nie można było zwiększać napięcia… Różnicy w wydajności prawie nie odczułem…

a jakie będzie miał aktowanie??

i czy mógł bym o konkretną instrukcję chociażby mniej wiecej w biosie??;D

prosił bym “alzajac” ciebie czy mógłbyś mi mniejwięcej podyktować jak się podkręca tego procka?? albo ty “slawex1983”

tutaj masz opisane mniej więcej jak to zrobić. Mówię mniej więcej bo jest to zależne od biosu ale zasadniczo opis nie powinien dużo odbiegać od tego co masz w biosie. Przeczytaj to i jak czegoś nie będziesz wiedział to wal. Najważniejsze to się nie spiesz i nie rób niczego pochopnie - powoli i stopniowo.

aha zapomniałbym… jaki masz zasilacz? Podaj markę i moc - bez dobrego zasilacza podkręcanie może się za jakiś czas źle skończyć (w sumie ja podkręciłem swojego w/w athlona na marnym Codegenie 300W :lol: ale odradzam)

ModeCom FEEL-400W

Nie jest źle ;] dobra firma ale model FEEL nie jest za dobry ale do takiego OC powinien starczyć bo i tak wysokiego OC nie osiągniesz. Ale w każdym razie lepszy niż mój w/w Codegen ;]. Także przeczytaj artykuł który ci podałem i do dzieła ;]

na przyszłośc lista dobrych i złych zasilaczy

jeśli chcesz mieć pewność że zasiłka wszystko wytrzyma możesz w przyszłości wymienić na np. to

Przestańcie chrzanić o tych zasilaczach! Teraz chłopak się stresuje i jak mu OC nie pójdzie, to kupi bez sensu zasilacz za dwie stówy.

dlatego przeciez pisze ze wg mnie starczy ale JAK CHE MIEĆ PEWNOŚĆ to niech W PRZYSZŁOŚCI wymieni

dzięki “alzajac” udało sie nieznacznie ale się udało podkręcić ale co wyciśniesz w końcu z palomino na 18qm :confused: :PP no cóż nie trafiłem na dobry egzemplaż ale za jakiś 1 mieś składam kompa :D:D. cieszę się na samą myśl :stuck_out_tongue: ale co tu dużo gadać temat do zamknięcia.