Jak podkręcić ATI Mobility Radeon 5470m? - laptop

Witam

Jestem posiadaczem laptopa Acer 5740G z podzespołami:

CPU i5 430m - 2,5ghz

RAM 4GB

GPU ATI Mobility Radeon HD 5470M

Jestem jak to powiedzieć: napalony na overlocking CPU I GPU, obecnie moj komputer jest podkręcony jak się da, wiele uzyskałem wiedzy na temat tego. W laptopach jak wszyscy wiedzą to już jest całkowicie odmienna sprawa, gdyż producenci zastrzegają podkręcania i blokują jego możliwość [bIOS]. Chciałbym z owej karty graficznej w moim laptopie znaleźć metodę, która pozwoli mi na jej podkręcenie, choć minimalnej. Jestem graczem, kasy nie chce na nowy sprzęt wydawać, wg. mnie nawet te 5 fps to naprawdę coś, próbowałem programami typu ‘‘Evega Precision’’ oraz ‘‘MSI Afterbuner’’ , bezskutecznie, gdyż mnożniki są zablokowane w każdym programie. Kombinowałem kombinowałem i znalazłem możliwość podkręcenia mojego GPU poprzez odblokowanie mnożników w MSI Afterbuner, zdawałem sobie sprawę z tego, że to już naprawdę będzie ryzykowne, gdyż producent naprawdę tego sposobu nie polecał, lecz się jakoś skusiłem i przestawiłem z 700mhz na 705…no właśnie z NIE powodzeniem, na ekranie zaczęły się pojawiać małe zielone plamki [miałem już z tym do czynienia z komputerem po przetaktowaniu, to normalne, lecz w takim mobilnym komputerze miałem już niezłego stracha]. Nagłym ruchem zresetowałem i wszystko powróciło oczywiscię do normy. W internecie można znaleźć niektóre osoby, które własnie mają możliwość podkręcenia 5470m poprzez afterbunera : http://www.youtube.com/watch?v=I22CL4-CurI

http://www.overclock.net/t/794773/ati-m … erclocking

AMD GPU Tool nie chciało nigdy mi się uruchomić…

Proszę o odpowiedź tych ludzi co się naprawdę znają na overlockingu, w jaki sposób mam możliwość jej podkręcenia, bo na pewno się da

Temperatury są jak najbardziej dobre jak i zasilacz.

Radmen , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Temat uważam za zamknięty

Problem rozwiązany: inna wersja AMD GPU clock tool pomogła