Jak podkręcić celerona 1.7GHz?

Tak jak w temacie… prosze o porade i/lub linki :o

Najprościej podnieść częstotliwość magistrali FSB w biosie… :slight_smile:

ty sie lepiej nie biez za overclocking…

ale jak juz musisz, to

  1. sprawdz czy twoj bios obsluguje podkrecanie procesora (vcore tez)

jezeli tak, to podaj jaki masz zasilacz, plyte glowna, biosa, jakiego wiatraka masz do cpu, i jakie temperatury procka.

dodo

wg mnie OC nic ci nie da:) nie zauwazysz zadnej roznicy w pracy,grach czy czymkolwiek innym.

Co wy gadacie.

OC próbować trzeba zawsze.

Nawet jeśli dokręci do tych 2Ghz to w podświadomości będzie wieżył że komp chodzi szybciej i się będzie lepiej pracowało :wink:

mowisz jak by to był core 2 duo gdzie nawet 1% OC daje kopa:D a to jest celeron 1.7:P absolutnie OC nic nie da wg mnie. nie uswiadczy sie zadnego wzrostu. chyba ze ze stoperem wlaczy sie kompresje filmu to wykona sie te kilka minut szybciej :stuck_out_tongue:

no przeciez nie zabraniam podkrecac:) mowie co mysle jedynie

poszperałem w biosie i teraz mam intel celeron 1.82GHz… czy to duze podkręcenie?? czy da sie jeszcze cos wycisnąć??

Złączono Posta : 22.04.2007 (Nie) 10:36

a jak to sprawdzić??

Złączono Posta : 22.04.2007 (Nie) 10:44

a i jak uaktualnić bios?? bo mam mam płyte głowną shuttle AV42 a bios z 11/22/2002.

gratuluje:) ja jak miałem durona 1.3 tez kreciłem na 1.4 ale nic mi to nie dało:) odczuwasz jakis wzrost wydanosci:D jesli tak to w czym:P

wydajności?? chyba raczej częste restary… :o ale to może wina tego że komputer stoi przy grzejniku… :frowning:

dzisiaj niedziela to nie bede sie bawił w przestawianie…

ale jutro odsune go od kaloryfera

może zasilacz nie wytrzymuje…

ale tylko na początku tak było… teraz już nie :mrgreen:

oi,

jak masz mobo na sis to ,o ile pamietam, nie ma blokady fsb/pci, a co znaczy ,ze mozesz spalic plyte, w najlepszym wypadku tylko port :PP

moj p4 2.0 northwood(20x100) poszedl na 2.66(20x133) przy napieciu 1.65v(normalnie 1.5v),plyta na i850e doszla do 145fsb,ale nie byla stabilna - vmody porobic trzeba i pojdzie na 3.0ghz :))

oczywiscie chlodzienie na procu dolozone+wentyl na pamieci ,karte itp.

generalnie, jak nie wiesz nawet jaka masz plyte(sic!),to nie zabieraj sie za krecenie,poczytaj o tym, dowiedz sie co masz w kompie na poczatek , potem poszukaj jak inni krecili na podobnym sprzecie i dopiero wtedy probuj u siebie…ale to moje zdanie,a twoja kasa i komp

po częstych zawiechach zmieniłem i mam teraz intel celeron 1.75GHz… to niestety nie duże podkrecenie ale chyba maxymalne na niego żeby chodził bez żadnego “ale” a może to wina zasilacza bo mam 300 volt(czy tam vat)

Może %.

WAT, podaj firmę, coś czuje że Codegen.

To ja na Feelu ‘‘250W’’ uszkodzonej (większość wylanych kondensatorów przy procu) ECS K7VZA FSB od 100 do 112 :lol:, ramach jedna SIL druga Micron Tech. wykręciłem Durona 750 na 840 FSB się skończyło, a tu ledwo 50 Mhz.

a tak z ciekawości zapytam

czy z Pentiuma D 2x2,66 można 'coś jeszcze wyciaganac?

a gdzie sprawdzić firme?? tylko żeby nie rozkręcać kompa i nie w instrukcji i innych papierach bo szukałem i nie ma

Rozkręcić, inaczej nie sprawdzisz.

nie chce mi sie… ale chyba ten co mówiłeś bo coś na c było jak go dzisiaj przestawiałem i wiatraczek czyściłem

Złączono Posta : 23.04.2007 (Pon) 16:01

a ja mam od 10 do 24

oi,

co do celerona D…3.2ghz? ,to rekord polski na nim zrobili clopaki z purepc … 7.25ghz,chlodzony cieklym azotem…

czyli z D 2.66 mozesz na 5ghz celowac , przy dobrym chlodzeniu i vmodach plyty glownej :slight_smile:

robi wrazenie:) ale i tak zapewne taki core 2 duo 2.66 je go na sniadanie:)