Jak podkręcić celerona 2.4

Czy ktoś może mi pomóc?

Nie widzę w biosie żadnego mnożnika, czy nawet możliwości zmiany fsb

Celerony mają zablokowany mnożnik ,możesz podnieś tylko FSB musi być gdzieś w biosie możliwość zmiany FSB ,co to za model płyty gł??

zakładka w biosie

Freqency Voltage Control

CPU Liner Freq-enable

CPU Clock-

niektóre biosy mają jeszcze bezpieczne podkręcanie

RedStorm Overclocking-bios automatycznie podniesie FSB do wartosci bezpiecznej.

Intel I865PERL

24 razy pomyśl zanim to zrobisz bo może ci sie procek sypnąć :!:

“Burn-in mode”. -poszukaj czegoś takiego w biosie -mozliwość podniesiena lub obniżenia FSB

PS. Z tego co jeszcze przeczytałem na tej płycie możesz max podkęcić 4-5% -stabilna praca

Burn-in-Mode prawie nic nie daje

Cytat z FrazaPC-test płyty"

Zastosowano BIOS firmy American Megatrends Incorporated. Konstrukcje Intela niemal nigdy nie udostępniały opcji overclockerskich. Sytuacja ta zaczyna się jednak zmieniać - w wypadku PERL otrzymujemy dostęp do “Burn-in mode”. Ta opcja pozwala na podniesienie, bądź też obniżenie zegara FSB/PCI/AGP w zakresie od -2% do +4%. Niewiele, bo niewiele, ale zawsze coś. Jak można się było domyślić, płyta nie pozwala na wymuszenie trybu PAT dla zastosowanego chipsetu. W związku z tym, wyniki przez nią osiągane będą nieco niższe od tych, na które mogą liczyć posiadacze konkurencyjnych rozwiązań.

Przykro mi ale z opisu jasno wynika że płyta gł.prawie wogóle nie nadaje sie do podkręcania jedynie co możesz zrobić dla poprawy wydajności to wymienić procek na P4 , Celerony nie nadają sie do podkręcania choćby niewiadomo ile go podkręcić to i tak bedzie mółowaty.

Ale podobno są jekieś programy do podkręcania z windowsa

Jak mnożnik jest zablokowany,to żadne programy Ci nie pomogą.

sykstus99 - niechce nic sugerować ale po h*** chcesz podkręcać procka? Czy 2.4 nie wystarczy. Ja mam Athlona 1.6 i mi buja :slight_smile:

Pozdro

jakiego masz celka? zwykłego czy D ?

no w Dooma na 2,4 na max detalach se nie po pyka.

PS. Kumpel Celka 2,5 D podkręcił na 3,6 GHz

hmmm a to ciekawe to może się pochwalisz jak to zrobił? bo bardzo mnie to ciekawi :smiley: a tak na marginesie to podkręcać 2,4 procek :? ludzie jeszcze wam mało a za tydzień możę już zaczniecie 3,6 procek podkręcać bo znajdzie się jeszcze lepszy :? nie wiem do czego wam takie wymagania procka na dzień dzisiajeszy :o

:hahaha:

dobre… trzeba mieć Celeron 18,6Z…

czasem niektórzy piszą :x