Jak podkręcić GeForce 7600GS?

Witam, mam pytanie dotyczące karty graficznej, mianowicie, jak ją podkręcić? Chodzi mi o takie podkręcenie, żeby jej nie przegrzać ani nic. Proszę o pomoc :wink:

Karta: Gigabyte GeForce 7600GS

Pozdrawiam :wink:

Karta jakie ma chłodzenie pasywne czy aktywne? jakie masz pamięci na karcie graficznej ddr2 czy ddr3?

ona już się przegrzewa a co dopiero podkręcać zmień w niej to pasywne chłodzenie i można myśleć o podkręcaniu.

http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ia/GeForce

_7600_GS/GeForce_7600_GS_Gigabyte_Turbo_Force_Silent_Pipe_256MB_PCI_E_/pelny,id,27376/

To ta karta.

ziomek5 w panelu sterowania NVIDIA wykazuje, że rdzeń ma 50 stopni.

ja bym tego na pasywnym nie kręcił, zamontuj na nim jakiś wiatraczek lub zmień chłodzenie… jak tak bardzo chcesz to poczytaj, O/C karty graficznej jest najłatwiejsze z całego O/C komputerowego, bawisz się suwakami w sterownikach :]

http://www.tweaks.pl/czytaj,podkrecanie … ej,91.html

w stresie ? na pewno nie te karty się grzeją strasznie.

Jeśli chcesz myśleć o podkręcaniu to musisz zmienić chłodzenie.Albo zamontuj na tej domowym sposobem jakiś wiatrak :mrgreen:

jak 50*C to dobrze, to jest karta z chłodzeniem pasywnym…

tak wiem tylko się pytam czy w stresie bo na pewno nie.

ziomek5 Po godzinie grania mam 67*C.

Zamontuj na radiator jakiś wiatrak, najlepiej 120x120mm. Albo popraw obieg powietrza w budzie, 2 wiatraki, jeden na przód, drugi na tył obudowy.

Co do kręcenia

Btw. gdybyś mógł ten link kilka postów wyżej skrócić… temat się nam rozjeżdża

RivaTuner to najlepszy program do kręcenia kart graficznych

Jak na nVIDIA to nie jest źle, te karty mają taką temperaturkę i to nic niezwykłego :wink: Moj GF 6600GT, przy normalanej pracy bez grania ma 61*C :wink:

Witam

Ja niedawno zakupiłem karte Gigabyte GeForce 7600GS na agp. Wmontowałem jakoś wiatrak 120/120 mm pod radiatorem i normalnie mam tem ok. 40 *C a w stresie około 55 *C przy ustawieniach rdzenia 450 / 850. Nie chce wiecej kręcić, bo mi nie potrzeba aż tak super wydajności… A co do tego chłodzenia to wystarczy taki wiatraczek zamocować pod karte i się Wam nie będzie przegrzewać… Wtedy można spokojnie kręcić :wink:

Pozdros