Jak podkręcić GPU w GF9600gt?

(adam749) #1

Jak podkręcić GPU w tej grafie?? Jak podkręcę o 10MHz to już jest grafa niestabilna i obraz miga (czarne tło, potem pokazuje sie obraz i znowu czarne. Żadnych artefaktów nie ma). Próbowałem benchmarka w GTAIV i 3dmark. Podkręcałem w nTune i Rivi. Co jest nie tak?? Czyżby nie dało się tego podkręcić?

Pozdrawiam i dziękuje!

(Tomisz25) #2

Ja sie na tym nie znam, moze chlodzenie bardziejsze trzeba.Ale poczekaj na porady fachowcow.

(adam749) #3

Chłodzenie raczej nie bo w momencie gdy sie zacina ma ok 50*C.

(Porchekarera) #4

No to raczej lipton :stuck_out_tongue_winking_eye: widocznie swojej karty nie podkręcisz. O dziwo ja swoją podkręciłem bez problemu hm,... na chybił trafił jechałem coraz więcej mając suwaki do połowy karta jest stabilna, a nawet więcej nie próbowałem.

(Szymon Kumorek) #5

ja mam 8400 GS i podkręciłem ją o 100MHZ na rdzeniu (hardcore;p) i nie bylo żadnych problemów. Normalnie trzymałem ją na OC okolo 50-60 MHZ na clocku i 30 (więcej nie ryzykowałem) na pamięci. Dziwne, że GPU 9600 czyli nowsze i mocniejsze od mojego gorzej sie daje podkręcić

(Dawiddek55) #6

A jakiego producenta masz ta kartę? Jak Gigabyte'a to powinieneś mieć na płycie program- VGA Gamer HUD, jest to banalny program do odczytywania temp. pracy, przeciążenia i ... podkręcania procka GPU, VRAMU, Shaderów, służy też do podwyższania V na kartę. Tym powinieneś podkręcić, bo to jest program od producenta.

(Kamil321) #7

Może jakimś kręcidłem od producenta (np. ja korzystam z expertoola od Gainwarda)?

(Dawiddek55) #8

wyżej napisałem, powinieneś mieć na płycie,(tak jest u mnie) takie menu po uruchomieniu, na 1 miejscu są stary, a na 2 miejscu jest program do kręcenia.

(Porchekarera) #9

o_O koleś ze sklepu komputerowego który składał mi kompa okradł mnie?? Ja mam ta karte od gigabyte i jedyne co mam w pudle to jakiś kabel.

Teraz popatrzałem i na pudełku mam nawet coś o tej aplikacji... a czy da się ją pobrać z neta?

(Dawiddek55) #10

niewiem ja mam GF 9600 od Gigabyte, czyli to samo up tylko jeszcze 2xprzejsciówka i inne rzeczy.

(Jacek Bydgoszcz) #11

A co google Ci nie działa?

klik

(adam749) #12

Karta jest od Palita.

Na płycie mam coś do OC (VDOTool), ale nawet tym jak kręcę to jest to samo:

http://www.wrzuta.pl/film/l6RrhPjhId/p1010041

A może to jest coś ze sterami?? Mam 181.22.