Jak podkręcić iMaka i jakie ma plusy i minusy

Tak jak w temacie. Byłem dzisiaj na zajęciach w iSpocie. I bardzo mnie wciągnęły applowskie rozwiązania i coraz bardziej do nich przekonuje ale nie rozumiem paru spraw. Jak podkręcić tego appla? Jak to jest wszystko chłodzone i jakie ma tamperatury. Dlaczego to jest wydajniejsze od tego co mówią cyferki? Jak dostać się do tego EFI? Jak wygląda wydajność chociażby fotosklepa na pc w porównaniu z imac’em o podobnym konfigu. Dlaczego za tą cene tak badziewna grafika która ponoć czyni cuda. Jakie mają płyty główne mac’e? Jakie mają wyniki w benchmarkach?

To nie Pc, tutaj apple produkuje własne płyty główne. Procesor jest zintegrowany w płycie głównej, jedyne co można zmienić to pamięci ram dysk twardy, a w MacPro też Kartę Graficzną (GF8600, GF7300 (x2), GF8800 GT, Quadro FX 5600, Radeon HD 2600 XT, więcej GPU OS X nie obsługuje).

OS X jest znacznie sprawniejszy, stabilniejszy i przystosowany do sprzętu znajdującego się w tych komputerach, niż Windows.

Jest taki program: ZDNet Clock Tool.

do ilu mozna iMaca podkręcić bezpiecznie żeby nie zabaradzo się grzał?

czechu07 , to już jest analogicznie jak w PC… po pierwsze to loteria po drugie zależy od chłodzenia …

czy napewno taki bezpieczny. Pierwszy uległ hakerom.

w iMacu nie mamy chyba za dużego wyboru chłodzenia? Jedno i tylko jedno. I dlatego mnie to interesuje

IMaca chcesz kręcić? no to powodzenia, poza tym po co? przecież i tak gier jako takich które wymagały by wysokiej wydajności na os x nie ma. Przy standardowym taktowaniu komputer jest szybki i to powinno wystarczyć.

Może można by pomyśleć nad podkręcaniem MacPro, ale iMac? przecież ten komputer jest grubości MacBooka.

Wiem :slight_smile: Chce poprostu wiedzieć jak to się kręci o jak ciepło jest tam w środku…