Jak podkręcić Intel Core 2 Quad Q6600

Witam. Mam pytanie. Wiecie może jak podkrecic intel core 2 Quad nie za mocno ale z tych 2.40 Ghz do 2,60 GHz

podnosząc częstotliwość szyny FSB w biosie… podkręcanie o 200MHz jest niezbyt dobrym pomysłem :wink: to prawie nic nie da :wink:

przemek8423 , google prawdę Ci powie… http://forum.pclab.pl/t197951.html

Ja podkręciłem do 3.4 :slight_smile: lol ale chłodzenie niebyło oryginalne… na standardowym poszedł do stabilnego 3.0 Różnicę odczułem dopiero przy 3.2, może to zboczenie zawodowa przy robieniu grafiki na 4.1GhZ (Quad EE3.7)

napisz jaką masz płytę główną!

Ja mam na stałe podkręcony na 3GHz. Spokojnie dochodziłem do 3,6 GHz pewnie i dalej ale mam standardowe chłodzenie więc zostałem na 3GHz.

Tzn płyte mam Intel G33. A podkrecanie robi sie w biosie czy jak. Czy śa jakies do tego programy? 200Mhz to podałem przykładowo ale tak własnie góra do 3.0Ghz, a chłodzenie to juz nie wiem jakie mam

przemek8423 , to zobacz czy na wiatraczku jest naklejka i pisze “Intel” jak tak to chłodzenie boxowe.

Tak jest napisane Intel

przemek8423 , tzn. ,że masz chłodzenie boxowe. Zapoznaj się z tym artem: http://forum.pclab.pl/t197951.html i powinieneś podkręcić go gdzieś do granicy 3GHz :slight_smile:

Tylko jest misja bo mam bios Award a w nim nie widze czegos takiego jak CPU Frequency itd.

To jest to samo co FSB

milan.torun , a o co tobie chodzi ? Nie masz co do powiedzenia, to po co piszesz ?

Chyba każdy widzi że on dał link, nie ? :?

już wiem o co chodziło Łukaszowi… mała pomyłka w cytowaniu :wink:

do autora tematu:

wiesz, że jest coś takiego jak szukaj ?

viewtopic.php?f=19&t=246834&st=0&sk=t&sd=a dokładnie taki sam temat #-o

OTy > kosz. Radzę uważać, bo posypią się ostrzeżenia.

Zaraz ci napisze jak to jest w avard :slight_smile:

Powinno być: Frequency/Voltage Control, jeżeli ni to OC Control Panel, Overlock Tune Setup, CPU FSB Control, bądz coś związane z Voltage…

Napisz co masz pokolei w bios, ale najprościej byłoby zajżeć do instrukcji płyty głównej.

Własnie w Award nie mam tego tylko CPU Enhanced Halt, CPU Thermal Monitor 2(TM2) , CPU EIST Function i niec nie rozumiem i tam nie mozna podkrecic. Jakis bzdurny Bios ja nie wiem :expressionless:

może wyślij mi swój bios a ja zobaczę i może odblokuje OC…

potem ci go odeśle i wgrasz go a potem zaczniesz OC :wink:

Daj (miałem napisać screena :slight_smile: ) zdjęcie bios to rozkminimy to szybko :slight_smile:

Bardzo prosze o pomoc.

Kilka tygodni temu kupilem nowy sprzet

Geforce Gtx 260

Intel core 2 quad q6600

plyta gl - Asus p5n-d

ram- 2x2 gb OCZ ddr2 800

Okazalo sie ze moja karta greaficzna wymaga procesora ktora posiada posiada okolo 3 Ghz bo inaczej jej dzialanie jest w czesci blokowane i wystepuje duzy spadek wydajnosci( co potwierdzam;/).Postanowilem wiec podkrecic swoj procesor na okolo 3,2 Ghz bo wiele juz widzialem opinii typu " ja bez problemu zrobilem 3,5…".

Jestem zielony w podkrecaniu procow ale dowiedzaielm sie ze podstawowym parametrem jest fsb i nalezy jes\ powoli podnosic i testowac stabilnosc proca.No wiec ok z 1066 w koncu zrobilo sie 1190 lecz kiedy chce dac jakakolwiek wartosc wieksza od 1190 moj pecet po ponownym uruchomieniu udziela mi ostrzezenia warning ; system boot fail i wykrywa mi znowu zarowno na xp ja i na viscie 2,4 Ghz( w biosie niby jest zapisana ta nowa wartosc ktora ustawilem).

Nie mam pojecia w czym rzecz wiec bardzo prosze o pomoc.

Dzieki wszystkim

Poczytaj na egiełdzie poradnik o podkręcaniu.

PS. Nieźle potraktowałeś swoim O/C RAM-y, nie ma co… :lol:

nie rozumiem;p

ps do podkrecenia jakiegos konkretniejszego (3,5 Ghz) jak juz sie uporam lub uporamy…;p mam nadzieje z problemami typu dlaczego sie nie chce podkrecic, jakie polecacie mi kupic chlodzenie?