Jak podkręcić mój komp? Pomocy!

Witam chcę podkręcić komputer dokładnie taki

http://allegro.pl/vist-phenom-4x-3-2ghz … 70809.html

AMD Phenom II X4 840 - 4 rdzenie po 3,2 Ghz BOX am3 - odblokowany mnożnik, super OC

z grafiką GeForce GTS 450 z własną pamięcią 1024MB - 1GB ddr5

4GB pamięci operacyjnej DDR3, dysk twardy 500GB i nagrywarka DVD

z zasilaczem 550W Silent 120mm

Jak go podkręcić w biosie czy gdzie??

Posiadam program turbo key jak zrobić to w nim ???

Opiszcie mi tak rzebym zrozumiał :smiley:

  1. Po co?

  2. Podaj markę zasilacza.

  3. Zapewne producent twojej płyty głównej dodał do zestawu CD ze sterownikami i narzędziami, na którym jest także program do łatwego podkręcania.

Jak się na tym nie znasz to się lepiej za to niezabieraj :slight_smile:

aa i jak juz to zmien chlodzenie z boxowego na cos innego

jakis AC 7 Pro czy cos

Masz odblokowany mnożnik w procku i się pytasz? Podnieś w BIOS`ie mnożnik (opcja cpu multiple lub podobna) i… tyle.

@up jasne, mów mu co ma robić sfajczy kompa i będzie miał pretensje :stuck_out_tongue:

//edit @down wyczytał z tego co gość w topie napisał :stuck_out_tongue:

x4 840 ma odblokowany mnożnik? Nie wiem gdzie to wyczytałeś, ma zablokowany. W googlach znajdziesz odpowiedzi na wszystko przy OC. Dodatkowo zasilacz no name do OC potrzeba dobrego zasilacza ponieważ rośnie TDP procesora, co za tym idzie temperatura której nie wytrzyma boxowe chłodzenie.

TDP to wartość stała ustalona przez producenta … to skrót od Thermal Design Power - to moc wydzielanego ciepła równa mocy, którą procesor pobiera. Jeżeli producent podaje,że TDP procesora AMD Phenom II X4 840 wynosi 95W to nawet przy ekstremalnym OC nie wzrośnie nawet o 1W… druga sprawa to zablokowany mnożnik wymienionego procesora , co jednak nie wyklucza jego podkręcania ,możesz to zrobić poprzez BIOS lub oprogramowanie dołączone przez producenta do płyty głównej.

P.S - bardzo ważną sprawą przy OC jest optymalna temperatura procesora , radzę wymienić coolera z boxowego na coś bardziej wydajnego ,jak zresztą podpowiedziano ci wyżej…

Nie pisz pierdoł jak się nie znasz, akurat podkręcanie mnożnikiem jest najbezpieczniejsze z możliwych. Mój XP Thoroughbred 1700+ spokojnie śmiga jako 2200+ (mnożnik + drutmod) przez kilka lat i nic się nie pali (ważne tylko żeby temperatury były nieprzegięte).