Jak podkręcić P4 1.8GHz do ok 3GHz?

Witam.

Czy da się to zrobić? Teraz mogę podkręcić do max 1.98 GHz… gdy wybieram większe taktowania w biosie to powraca do 1.8GHz… co zrobić?

Czym to jest spowodowane? Słabą płytą główną(AV Shuttle 42) czy procesorem(Impet 300w.)

Gdy podkręcam teraz to albo występują blue screeny albo komp się resetuje(rzadko)

Proszę o pomoc :slight_smile:

Wymiana płyty głównej na… abita ic7 o ile się nie mylę, zasilacz np na corsaira vx450. Pamięci muszą być przy tym bardzo dobre i… chłodzenie procesora… do 3ghz na codzień polecałbym wc przy p4, a i tak nie ma gwarancji ze na tyle pójdzie, zależy też od rdzenia.

zwiększyłeś napięcie na procku? chociaż nie radzę, bo ten komp z impetem pójdzie w zaświaty z tym zasilaczem ;). Ile ustawiłeś fsb? Włączyłeś blokadę pci i agp ? jest wiele możliwości, przez które jest taki wynik. Najpierw napisz to o co pytam. I weź sobie do serca, uwagę z zasilaczem bo mi by było szkoda spalić kompa dla niezauważalnego przyrostu mocy.

Te a masz ciekły azot w domu, bo na innym chłodzeniu tyle nie zdziałasz, no chyba ze chcesz upiec procka :wink:

elixlir i no-name… a w drodze 512 kingston 400

mam do ustawienia tylko 0.3 i 0.5 %

zasilacz z “Impetem” spali Ci cały sprzęt, nie nadaje się do kręcenia ani do samego P4 który żre ogromne ilości prądu

zresztą kręcenie P4 wielkiego sensu nie ma, oprócz wysokiej temperatury zyskasz niewielki wzrost wydajność, nieodczuwalny praktycznie…

czemu nie ma sensu? zawsze jakiś wzrost będzie chyba…

próbowałem poprzestawiać wszystko w biosie ale nic nie mogę zrobić aby można go było bardziej podkręcić… a pomogła by aktualizacja biosu? bo ten jest z 2002 albo z 2001 roku

chciałbym go podkręcić przynajmniej do 2.5GHz

Wzrost będzie niezauważalny… Zresztą jedyne co zauważysz to wzrost temperatury proca ;-]

a czy aktualizacja biosu pomorze w uzyskaniu większego poziomu GHz? jeśli tak to skąd pobrać i jak zainstalować?

aleś się uparł, nie wyciągniesz tyle z tego proca bez inwestycji w nowe chłodzenie, co z mija się z celem. Skoro ta płyta główna jest aż tak badziewna, to pewnie nie ma nawet blokady pci i agp, więc nie zdziw się jak zamiast wzrostu taktowania proca, będziesz miał wzrost stężenia CO2 w pokoju … Nie powiedziałeś ile ustawiłeś fsb, równie dobrze pamięci mogą już blokować. Reasumując, chcesz więcej wydajności to sprzedaj tego złoma i kup nowy komputer. No a jeśli dalej nie dajesz się przekonać to kup nowy [dobry, nie jakies tracery itp] zasilacz, zainwestuj w chłodzenie wodne po czym ciesz się, że wydałeś prawie 400 zł i masz swoje upragnione 2,5 Ghz, a wzrost wydajności jest taki, że w super pi na próbce 16M zaoszczędziłeś 20 sekund :slight_smile:

z tego co się oriętuje to nie mogę (chyba) przestawiać fsb… na celeronie mogłem ustawić mnożnik(jeśli o to chodzi) a tutaj nie

no to jak ty ten procesor podkręcasz? :shock: mnożnik to nie fsb, w tych prockach intela mnożnik jest zablokowany i można podkręcać tylko przez zwiększanie fsb. opisz krok po kroku, co robisz bo ja czegoś tu nie rozumiem :stuck_out_tongue:

pomyliło mi się… a fsb mogę zwiększyć do 100-tam coś pisze 100/33/i coś tam jeszcze :stuck_out_tongue:

weź lepiej zostaw to podkręcanie, nie wiem jakim cudem w ogóle podkręciłeś cokolwiek skoro nie masz podstawowej wiedzy jak to robić :roll:

ale jesteś konkretny, do 100 cośtam … weź sobie kartkę i zapisz jak nie umiesz zapamiętać. Sory, ale z takim podejściem daleko nie zajedziesz. Chcesz pomocy ale do tej pory nie podałeś konkretnych informacji

wymieniłem zasilacz. czy aktualizacja biosu da blokadę pci i agp?

na jaki zasilacz go wymieniłeś?? o bios nas nie pytaj ta płyta jest tak stara i marna że tylko przeszukanie googli ci powie…

ps. Lepiej zainwestuj w piecyk bo p4 może i grzeje dobrze ale domu nie ociepli… nawet po podkręceniu…

inwestycji życia z tym zasilaczem to nie zrobiłeś MC FEEL 350

Przecież taki mi polecili zasilacz

Kto Ci polecił feela ?!

chyba to byłeś akurat Ty jak założyłem temat.

podałeś mi stronę z ceneo.pl i tam był taki za 99 więc go wziąłem