Jak podkręcić podzespoły komputera?

Ostatnio znalazłem w pudełku z płytą główną płytę, na której był między innymi program Easy Tune 6 do podkręcania procesora, RAMu, karty graficznej, itd. W związku z tym chciałbym podkręcić trochę swój “komputer”, tylko nie wiem jak to zrobić. Jakby mi mógł ktoś powiedzieć, jak się za to zabrać, to byłbym wdzięczny. Moja płyta główna to Gigabyte EP43-DS3LR, a zasilacz, jaki posiadam to Logic - hmm… właściwie to nie wiem jaka moc i niech mi ktoś powie jak to sprawdzić? Poniżej wklejam screeny z Easy Tune:

link: http://img84.imageshack.us/img84/5165/s … sytune.jpg

Najlepiej robić overlocking przez biosa. Nie baw się czymś czego nie znasz bo możesz jedynie zepsuć sprzęt.

Jeśli chcesz dokładnie poznać wszystkie parametry swojego komputera to skorzystaj z tego programu.

Mam Everesta Home i tam nie pokazuje zasilacza. Na prawdę nie da się tego zrobić tym programem? Nie to, że jest nieznany. Był na płycie dołączonej z płytą główną i ma jak dla mnie przyjemny interfase.

Nie to, że nie da się ale bios jest pewniejszy niż oprogramowanie bo ingerujesz bezpośrednio w urządzenie. Nie znam tego programu, nigdy nie bawiłem się podkręcaniem programami zewnętrznymi, jak już coś to robiłem wszystko z poziomu biosa.

Zawsze przed podkręcaniem sprawdź zasilacz. Jak nie wiesz jaka ma moc to zajrzyj pod obudowę swojego komputera i na zasilaczu masz na pewno napisane jakiej jest mocy.

Zasilacz Logic 500 W. To może teraz zaczniemy kręcenia procka, RAMu i GPU. Bardzo bym prosił o BARDZO DOKŁADNE instrukcje na ten temat i napisane w miarę przystępnym języku. Co zrobić, gdy komputer się nie uruchomi, jakich programów użyć do monitorowania temperatury? (podzespoły widoczne na screenach). itd. Zaczynajmy! :popcorn:

Najpierw to zmień na dobry markowy zasilacz, a potem kręć.

resetowanie-bios-plyty-glownej-t267235.html

Everest, HW Monitor, Core Temp, SpeedFan, Easy Tune, ważne aby nie przekraczać 74.1°C dla cpu.

Stabilność sprawdzasz w OCCT, Orthos, nowy prime95, 3D Mark, w grach.

dokladnie, to zapomnij do czasu przeczytania kilku poradnikow w sieci i wymiany zasilacza na lepszy…

…i to jest koniec 8)

A co jest takiego złego w tych logicach? A jeśli już to jaki w miarę tani zasilacz tak do 220zł kupić?

to, ze nie trzymaja napiec, sa skladane z najtanszych czesci i po najmniejszej lini oporu, ze nie maja zabezpieczen i jak przegniesz z obciazeniem, to padaja zabierajac ze soba co sie da… taki kon trojanski 8)

jest tu zreszta odpowiedni temat, przyklad podrecznikowy :lol:

Dobra, niestety pan w sklepie, gdzie kupowałem komputer był “najmądrzejszy” i tak si to skończyło. W takim razie jaki zasilacz tak jak już wcześniej wspomniałem do ok. 220 zł i za ile mógłbym ewentualnie ten stary zasilacz opylić ( o ile się rodzice zgodzą)

corsair ma 5 lat gwarancji, ocz 3… kazdy markowy z minimum 20A na lini 12v (lub dwoch, trzech…)