Jak podkręcić proca/ramy w moim przypadku?

Witam! tak więc posiadam sprzęt : Gigabyte GA-M55S-S3, Athlon 64 3800 AM2, 2GB (512x4) ram goodram 533 DDR2. Podniosłem napięcie na ramy do 2.0 i zmniejszyłem timingi do 3-3-4-10 CR2 (CL3) komp chodzi stabilnie wczoraj podniosłem też HTT (FSB) do 210 komp chodzi stabilnie. Jednak po podniesieniu szyny do 220 już nie wstaje co zrobić żeby dalej podkręcać :?: z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

podnieść napięcie na ramy i proca

Sprubój poluzowac timigi i szyna HT w dół, jeśli nie pomorze zwiększ napięcie na procku.

Powiedz dokładnie jakie i które timingi ustawić

To raczej nic nie da FBS 220 to jest 2600 MHZ powinien iść bez zmiany napięcia :slight_smile:

właśnie powinno dać… jedne kręcą się bez podniesienia napięcia innym trzeba podnosić… spróbuj nic nie zaszkodzi

Taimingi:4-5-5-15(chyba takie są stantartem).

Poczytaj

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177

Poluzuj. Skończy się htt to wtedy zniżaj.

Zasiłka i chłodzenie?

Na dużo nie ma co liczyć

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700-10

chyba że dostąpisz cudu

Zobacz czy sekcja się grzeje (mosfety), i jak jest na mostku ale ręką bo prog mogą kłamać. Dużo kości może pogorszyć o/c, ze względu na kontroler w procu.

Czyli dokładnie jakie ustawić :?: podaj więcej info bo widzę że się znasz (będę bardzo wdzięczny) :slight_smile:

Zasiłka Chieftec 450W chłodzenie Boxowe niestety :frowning:

Dotknołem i powiem że nie są w cale bardzo gorące jak dotykam to rękę mogę trzymać długo :slight_smile:

Fabryczne (zobacz w zakładce SPD w prog CPU-Z), i spróbuj zmniejszyć mhz ramu na 400, 533 zwykle dużo nie wytrzymują, proc niższe modele np 3000/3200+ lepiej się kręca.

60/65 st lepiej nie przekraczać.

Ok a napięcie na procek i ramy jakie ustawić :?:

Każdy proc/ram kręci się inaczej, na razie na standardowym, później zwiększać, jeden będzie się kręcił dobrze na standardowym napięciu, inny stanie w miejscu bez względu czy będzie miał 1,4 czy 1,6. Dla mostka też można podnieść.