Jak podkręcić procesor AMD athlon 64 x2

Chciałbym sie zabrać do podkręcania mojego procesora tz. AMD athlon 64 x2 4600+ (2.40 Ghz). W podkręcaniu jestem noobem i jak ja sam podkręcałem to tylko podnosiłem FBS :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: Nie wiem co tam jeszcze pozmieniać dlatego licze na waszą pomoc i że mi wyszystko wytłumaczycie kroczek po kroczku :frowning: :smiley:

JAK tak podnosiłem FBS to przy 2.60 zaczeły sie restary i komputer nie mógł sie uruchomić.

http://www.google.com/search?client=ope … 8&oe=utf-8

ale ja chciałem żębyście mi wytłumaczyli jak to zrobic anie dać link na google

Podaj jaki masz sprzęt. Zasilacz, pamięci itede…

Zasilacz Modecom 500W

RAM 1gb goodram 667mhz

Graf: GeForce 9600GT 512 mb ddr3 Palit

Płytka gółwna ma 3 dni Gigabyte GA-MAS69VM-S2 . AMD Socket AM2

Modecom jaki?

Ramy słabe jak fix, mogą się w ogóle nie pokręcić.

Co do OC, to :

http://www.ocforum.pl/showthread.php?t=4428

HF

a gdybym dokupił jeszcze jedną kosc raku goodramu 2 gb 667mhz to by cos pomogło?

Po 1.

Nadal nie wiem jaki masz zasilacz. Modecom MC czy FEEL czy jaki?

po 2.

Po co Ci 6 gb ramu. NA tą chwile masz 4 gb, ale te kości są tak słabej jakości, że do OC się nie nadają. Już lepiej jakbyś miał 2x 1GB 800 MHZ z np Patriota albo OCZ’a…

Zakup kolejnej kości nic nie da.

na tą chwile mam 1gb ramu a zasilacz feela

Dołożyć jedną kość możesz. Ale to lepiej sprzedaj tą co masz i kup jakieś porządne 2x 1GB 800 MHZ (Patriot/OCZ/ ew. Good Ram pro)

Albo możesz dokupić tą 667 i próbować OC, chodziarz zapewne nic z tego nie wyjdzie.

Przede wszystkim, do OC zasilacz do wymiany. Feele to jedne z najsłabiej wykonanych zasilaczy (tzw. masówki, wciskają to wszędzie do zestawów albo sprzedają po 100 sztuk na allegro).

Beznadziejnie trzyma napięcia i niszczy sprzęt.

Wymiana na Modecom MC lub Pentagrama

Wymiana przyszłościowa OCZ 500W, Corsair 450/550 W.

Z tym zasilaczem nie radzę Ci podchodzić do jakiegokolwiek podkręcania, napięcie się wykrzaczy, coś puści i spalisz sobie karte, proca i płyte. A przy dobrych lotach jeszcze ramy i dyski :stuck_out_tongue:

zawsze jest 500W ale ok nie podkręcam kupie sobie AMD athlon 64 x2 5600+ (2.9 ghz) a ramy 2x2gb kingstona 800mhz i mi taki sprzęt wystarczy :slight_smile:

znanałem kolesia który jest mistrzem overllokingu i zobacz jaki ma zasilacz:

● AMD ATHLON 64 X2 4400+ @ 3,0 GHz + Pentagram Freezone HP-100 AlCu Lite

● GIGABYTE GA-MA69G-S3H + Thermalright HR-05

● MSI GeForce 9600GT 512MB @ 740/2200 MHz

● PATRIOT 2x1 GB DDR II @ 866MHz LLK 4-4-4-12 2,1V

● Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320GB

● MODECOM MC-400ATX

● CRT Samsung SM 797DF

No właśnie.

MODECOM MC a nie FEEL.

Czytaj uważnie.