Jak podkręcić procesor intel pentium III

witam

Chciałbym podkręcić mój procesor Intel pentium III 996 MHz i chciał bym go podkręcić tak do 1.1 1.2 MHZ jak to zrobić

Nazwy płyty głównej wam nie podam bo nie wiem jaka jest

Nie zależy mi na tym czy się spali czy nie bo w następnym miesiącu kupuje nowego

Z góry dziękuje

Nie poczujesz w ogóle wzrostu wydajności.

Hej,

Najłatwiej podnieść mnożnik procesora - aczkolwiek tak jak pisze kemot5647 przyrost wydajności będzie niewielki. Konieczne byłoby też podkręcenie RAM’u - jednakże by wiedzieć, czy jest to możliwe koniecznie trzeba znać model płyty głównej. Możesz to sprawdzić przy pomocy na przykład programu Speccy.

Pozdrawiam,

Dimatheus

moja płyta główna to IBM 6579TAG

i jak podkręcić procesor w tej płycie głównej ??

Dodane 15.03.2011 (Wt) 15:23

pomoże ktoś ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ??

Hej,

Niestety nie udało mi się na necie znaleźć instrukcji do Twojej płyty głównej, więc będzie bardzo ogólnie. W BIOS’ie spróbuj poszukać opcji CPU multiplier i zwiększyć ją na początku o 1; jeśli nie spowoduje to problemów można podbić o kolejną jedynkę. Oczywiście ważne jest monitorowanie temperatury procesora.

Pozdrawiam,

Dimatheus

o i jeszcze jedno pytanko czym się na tej płycie wchodzi do biosu?? CTRL - S czy jak ?? czy delete

Hej,

W zależności od modelu płyty może to być przycisk Delete bądź przyciski funkcyjne F2 lub F10. Oczywiście wciskamy je zaraz po włączeniu komputera. W większości modeli płyt w czasie uruchamiania komputera pojawia się informacja, jak wejść do BIOS’a - najczęściej jest to komunikat BIOS Setup.

Pozdrawiam,

Dimatheus

u mnie nie ma takiego czegoś

Dodane 17.03.2011 (Cz) 16:33

Jak włączam komputer to pisze setup menu Ctrl - S i ja naciskam to wyskakuje niebieskie i pisze że coś bot i nic więcej nie ma tam tego co mówiłeś

Pomocy

Hej,

Prawdopodobnie tym skrótem uruchamiasz możliwość wyboru sekwencji startowej komputera, czyli z jakiego nośnika/dysku ma zostać uruchomiony komputer.

:arrow: Sprawdź czy na ekranie startowym komputera oprócz tej informacji nie pojawia się jeszcze jakaś inna - na przykład BIOS Config.

:arrow: Próbowałeś stosować klawisze funkcyjne?

Pozdrawiam,

Dimatheus

tak i nie wyświetla się Bios tylko to co wyżej napisałem

Hej,

Więc musisz spróbować innych kombinacji. Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Spaliłem :smiley:

Hej,

Tzn co? Udało Ci się wejść do BIOS’a i zmienić ustawienia? Na jaką wartość zmieniłeś mnożnik, że spowodowałeś spalenie procesora?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Na 1.8 i nie po troszku tylko od razu a przy procesorze padła i płyta główna

Hej,

Nie ma się co dziwić. Skoro podnosisz prędkość działania procesora o 100%, można spodziewać się uszkodzenia. A najczęściej przy uszkodzeniu procesora pada jednocześnie także i płyta główna. Tyle że wydaje mi się, że celowo chciałeś przypiec procesor…

Pozdrawiam,

Dimatheus

hehe TAK