Jak podkrecic procesor?

Mam problem gdyz nie wiem w jaki sposob podkrecic swoj procesor. Posiadam Intel Celeron 2,6 Ghz. Czy jest jakis program ktory sam maksymalnie podkreci go albo czy jest jakis prosty sposob podkrecenia. Ostatnie pytanie czy warto podkrecac ten model procka.

search.php?keywords=Jak+podkrecic+procesor&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

Jaką masz płytę główną i jakie chłodzenie?

Niedawno był podobny temat jak Twój. Ten procesor podkręcisz o ok. 300-400MHz.

Tylko pamiętaj żeby zachować ostrożność i mieć dobre chłodzenie, bo może procesor pójść z dymem.

nie wiem jak sprawdzic jaka mam plyte glowna i chlodzenie. jak otworzylem kompa to zauwazylem jakis wiatraczek przy procku z naklejka srebrna i napisem intel i znalazlem pudelko od plyty glowniej pisze : 845PE Max . prosze o podpowiedz na najprostrze podkrecenie. ten komputer mam juz 5 lat niedlugo kupuje nowy, ale przed tym chcialbym jeszcze troche bardziej komfortowo na tym kompie starym pobyc :wink:

Poczytaj sobie na jakis forach czy cos no np PcLab jak znajdziesz taki post czy twoj procesor jest podatny na krecenie. Jezeli tak to duzo mało! Jezeli podkrecasz procka to musisz zadbac o wieksze chłodzenie, jezeli minimalnie podkrecasz to nie powinno byc rzadnych problemów ale jezeli o kilka Ghz to juz wtedy musisz zwiekszysz proporcjonalnie chłodzenie! poszukaj na google tematów podkrecanie tematów jakie programy co potrzeba itp… na pewno znajdziesz :smiley:

miałem podobnego kompa ale z prockiem 2ghz…

kręcenie nic nie daje a czasami obniżało wydajność…

jedyne co wzrastało to temperatura…

nie warto…

klopas ma racje…

to samo miałem