Jak podkręcić procesor?

Chciałbym podkręcić mój procesor Duron 800 MHz ???

świetne słowa do googli:

http://www.google.com/search?client=ope … 8&oe=utf-8

800MHz chcesz podkręcać? lool…chlopcze kup sobie nowy procek, zanim tego spalisz na “podkręcaniu” :stuck_out_tongue: powodzenia xD

lepiej martw się o swój procek, żeby Ci się czasem nie spalił ! :onfire:

http://www.dzikie.net/index.php?art=ocguide

Ja kupiłem najnowszy Pc format i tam pisze ja to robic na starym biosie i na nowym

a jakie możliwości ma Twoja płyta główna, bo to od niej głównie zależy, zresztą podaj konfigurację kompa

Kręcić go można miałem kiedyś właśnie 800 MHz Duron-a, ale właśnie kiedyś jest to procek słaby wiele nie podniesiesz tym szybkości- tak, że na cuda się nie nastawiaj, ale warto i dobrze, że pytasz. Zależy to głównie od płyty głównej, również znaczenie ma tu RAM jak i karta graficzna i niekiedy k. muzyczna - pewno zintegrowana - tu mogą wystąpić również problemy, jednak najczęściej jest wszystko -okay ! Przestaw w biosie Szyne ze 100 MHz na 108 MHz. Nic się nie stanie spokojnie jeżeli Ci się nawet komp nie ‘podniesie’ to wystarczy zresetować bios zworką by przywrócić stare ustawienia i wszystko wporzo ! I dalej zrób coś takiego włącz program z monitoringiem czujnika temperatury-na płycie go mieć może to być AIDA, Sandra, PC Wizard, Everest(mój ulubiony), no co tam masz. Obciążasz mocno procesor sprawdzasz temperatury jeżeli przekroczy Ci procek 52 stopnie to po zawodach - wyłącz overclocking jeżeli nie przekroczy 46 stopni możesz szyne podnieść na 112 - dobrze gdybym znał parametry twego sprzętu, boję się trochu o twój ram, być może SDRAM, a możliwe, że szyne ustawiasz zworkami na płycie, różnie bywało ?

Ja mam Celerona 800 Mhz(8 x 100). Zwiększyłem mnożnik ze 100 na 112 i teraz mam 896. Niestety nie mogę w biosie znaleźć żeby zmienić mnożnik “8”, oraz gdzie można podwyższyć napięcie?

Tak… napewno miałeś mmnożnik 100 :roll: 8)

Boże, mogłeś się domyślić, że się pomyliłem.

Zwiększyłem w Biosie Taktowanie ze 100 na 112 i temperatury podniosły się o ok. 1-2 stopnie. Czy może się coś stać jeżeli podniosę taktowanie do 124?

Wróżka na urlopie. :smiley:

Jak już podniosę do 124 i przy reset starcie komputer nie będzie chciał się uruchomić to co będę musiał zrobić. Słyszałem coś o zresetowaniu BIOS-u, ale jak?

Wyjmujesz baterie w płycie głónej (nieraz na chwile nie raz na 30 minut) lub przestawiasz zworke CLR_CMOS.

A czy mógłbyś mi pokazać na screenie jak ta zworka wygląda?

Google Grafika się kłania:

http://images.google.pl/images?client=f … raz%C3%B3w

Przestawiasz zworke o nazwie Clear Cmos CCMOS CMOS [są różne nazwy przydatny manual płyty] 1-2 na 2-3 zostawiasz na minute [a komu się spieszy] i znowu ustawiasz na 1-2 komputer musi być odłączony z prądu.

[] zworka

*** piny kolejno 123

[**]* ustawienie na jakim komputer pracuje

*[**] czyszczenie biosu

Opis by Tobi ®

A podkręcanie Durona ja swojego z biosu podkręcam tylko o 90 MHz dalej bios mi nie pozwala mam sLabą płyte ECS K7VZA REV 1.0 i FSB moge ustawiać FSB od 100 do 112 MHz temperatura rosnie o 1-3 stopnie zalerzy od temp w pokoju, podobno najlepiej się je podkręca za pomocą ołówka, malowanie odpowiednich mostków metoda mało bszpieczna dla początkujących można się przeliczyć i pomalować o jeden mostek za daleko :smiley: i procesor ma odsłonięty rdzeń łatwo o ukruszenie.

OK, dzięki.

Ale w kolejności troche się pogubiłem. Czy tak będzie prawidłowo:

1.Wyłączyć komputer z sieci

  1. Przestawić zwrotke na minutkę

3.Ustawić zwrotkę tak jak była na początku

4.Włączyć komputer

Czy po przełożeniu zwrotki trzeba uruchomić komputer?

Jeśli tak, to do jakiego momentu?

Pamiętam tą płytę, miałem na niej Athlona 1GHz, podkręciłem tylko o 40MHz, bo zasilacz Codegen. :lol: