Jak podkręcić procesor?

Witam

Jak mogepodkręcić porcesor Pentium 3 Celeron 567 mhz??czy wogóle da sie go podkrećić jak tak to do ilu…:)??Z awszytko z góry dziękuje… :))

jak już chcesz napisać posta, to użyj swojego umysłu (chyba że 426- to twój wiek i jesteś taki stary że już myśleć nie umiesz [żart]) żeby poszukać podobnych tematów na forum albo zobacz na przyklejone:

OVERLCLOCKING (czyli wszystko o podkręcaniu):

klik

taka opcja jak szukaj na tym forum też jest (poszukaj to nic nie boli naprawdę):

klik

Wchodzisz do biosu szukasz opcji Kontrola napięcia i taktowań i podnosisz FSB, ale powoli max 5 MHz po podkręceniu testy np. Super PI i SP2004

Nie ma reguły jeden się podkręci lepiej drugi gorzej, płyta i zasialcz wpływają na podkręcanie.

i nadal nie wiem jak podkręcić :(prosze o szczególy…:(bo trocghe ciemny ejstem w tych sprawach…:frowning:

Ogólnie rzecz biorąc to jest Celeron 566MHz - miałem go jeszcze całkiem niedawno - da się go bezboleśnie podkręcić do 637MHz.

Płyta do tego procesora raczej nie będzie miała aż tak dokładnej kontroli FSB. Poszukaj w BIOSie opcji o nazwie zawierającej któreś ze słów: “FSB / CPU SPEED” i poszukaj wartości FSB - będzie się dało prawdopodobnie wybrać spośród trzech wartości: 66MHz, 75MHz, 83MHz (mnożnik powinien być na stałe 8,5). Zakładam, że masz ustawione teraz na 66MHz - jeśli zmienisz na 75MHz, to komputer powinien bez problemu się uruchomić z szybkością 637MHz i pracować stabilnie.

Przy próbie ustawienia najwyższej prędkości FSB, czyli 83MHz komputer teoretycznie powinien pracować z szybkością ~706MHz, ale to ustawienie może nie być stabilne (restarty lub niemożność uruchomienia), ze względu na zbyt małą wartość napięcia rdzenia. Można wtedy podnieść napięcie i zastosować lepsze chłodzenie, ale zwiększa się ryzyko uszkodzenia procesora.

Wydaje mi się, że optymalna dla tego procesora szybkość, to te “środkowe” 637MHz i powinno wszystko działać poprawnie (u mnie przez 5 lat chodził tak podkręcony i pewnie jeszcze pochodzi, ale u kogoś innego, bo zmieniłem sprzęt :wink: ).

co to jest FSB??wchodze do biosu ale nie moge znajśc tego :(moze mi ktos jasniej to wytłumaczyć bo

troche ciemny ejstem aż za bardzo…:frowning:

Poczucie humoru jest sprawa względną, więc uważaj z takimi

żartami, bo to się może przykro skończyć dla Ciebie.

Nie mówiąc o punkcie 1.1.b Regulaminu

w Biosie jest tak Cpu Clock\Spectrum spread wchodze tam i tam jest tak Default,66MHz/off i 66MHz/on nie ma tam 75MHz 83MHz:(Co teraz jak tego nie ma mam zrobić??To już nie da sie podkręcić procesora??

Napisz dokładnie, jaką masz płytę główną i jaką wersję BIOSu. Procesor jest z przejściówką na Slot 1 czy na Socket 370? Bez tego ciężko coś więcej powiedzieć.