Jak podkręcić procka i3 3220 LGA1155

Witam serdecznie otóż nie dawno kupiłem zestaw komputerowy z procesorem Intel Core i3 3220 3,3GHZ z chipsetem LGA 1155 , i płytą główną MSi PH61-P33, otóż chciałem się pobawić w Overclocking, ale w biosie mam zablokowane opcje , może nie zablokowane ale są na szaro i nie mogę na nie najechać FSB i mnożnik mam tylko do 33 mogę ustawić w biosie, programem Control center dołączonej do płyty głównej mogę mnożnik ustawić nawet do 42 ale gdy ustawiam prosi mnie o reset komputera gdy zresetuje ustawienia wracają do neutralnego 33 , nie wiem czy na tych procesorach jest jakaś blokada do OC , czy w ogóle nie będę mógl go podkręcić? Oczywiście na opakowaniu od płyty głównej pisze że OC genie w 1 sec do 4,2 ghz ta chyba tylko na obrazku :wink: Nawet tego przycisku na płycie głównej nie mogłem znaleźć, oczywiście w biosie mam funkcje oc genie ale gdy ja włączam tez nadal jest 3,3ghz i gdy komp się włączał wyskakiwał jakiś szybki komunikat coś tam o oc genie ale nie zdążam przeczytać co tam pisze, można jakoś to obejść wszystko żeby go podkręcić chociaż trochę? Dziękuje i pozdrawiam. Dużo czytałem o prockach z chipsetem lga 1155 ze jakieś są problemy z podkręcaniem ale ludzie jakoś go podkręcają opcja BCLK ale ja takiej w biosie nie widzę proszę o pomoc jak to obejść może trzeba jakąś opcje w biosie po prostu włączyć i się odblokuje nie wiem .

http://ark.intel.com/pl/products/65693/ … e-3_30-GHz to jest moj procek

http://www.msi.com/product/mb/PH61-P33–B3-.html a to moja płyta głowna

Ciekawi mnie czy wina podkręcenia leży po stronie mojego procesora czy płyty głównej

Przycisk oc genie na tej plycie w ogole jest?

Na forum piszemy w języku polskim czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

Tych procesorów nie da się podkręcić…

Szkoda, nie ma żadnego sposobu żeby jakoś odblokować mnożnik, znaczy wiesz miałem do wyboru procek AMD wyszczególniony do podkręcania albo wydajniejszy bez podkręcania intel ale wybrałem intel , ale myślałem, że chociaż trochę można go podkręcić

Te procesory nie obsługują TurboBoost, zapomnij o OC na nich. Chcesz kręcić Intela, kup procesor z “K”, ewentualnie jakiś i5, który pozwoli podbić mnożnik przez turbo.

To co chcesz osiągnąć jest niewykonalne w przypadku obecnie posiadanego Cepa, pogódź się z tym :wink:

No okej rozumiem dzięki za info ;))

Tytuł zmień, po to co teraz zrobiłeś to żart lekki jest !!

A z tym OC Genie też nie poleci?

Nie, nie poleci, OC Genie pozwala podkręcić procesory, które mają fabrycznie wbudowaną taką opcję, czyli z “K”, samo mobo nic nie zmienia, liczy się procesor.

Już pomijam fakt, że kręcenie przez OC Genie to kiepski pomysł jest, tego typu opcje lubią wysoko podbić vCore, stanowczo za wysoko, cooler może nie wyrobić…

no dobra dzięki za pomoc już wszystko wiem :wink: