Jak podkręcić RAM?

Mam plyte ASUS A7V600-x do tego procesor AMD 2000+ i chcialbynm podkrecic ram … co nalezy zrobic by pracowaly w wiekszej czestotliwosci? i czy sie da?

dać sie da zawsze :wink:

ram kreci sie automatycznie, przy ustawieniu synchronicznym 1:1 FSB/RAM

czyli np. ja mam procka 9x 200mhz co daje efektywne 1800mhz, i to 200mhz to FSB, mam pamieci DDR, ktore pracuja synchronicznie z tym wlasnie FSB czyli 400mhz ( DDR 2x200mhz), czyli normalnie, bo takowe kupilem :slight_smile:

Jednak jesli podniose FSB z 200 na 225mhz, teraz tak mam, to automatycznie taktowanie pamieci sie zwieksza z 2x200 na 2x225mhz, co daje 450mhz dla nominalnych pamieci 400mhz :wink: czyli 50mhz wiecej :slight_smile:

Ustawienie synchroniczne jest najlepsze, i najbardziej wydajne, ale ram nie kreci sie niewiadomo ile :wink: Do tego dochodzi zmiana napiecia na ramie itd.

Pozostaja takze timmingi, dla trybu 400mhz 3-3-3-8, i im suma pierwszych 3 wartosci jest blizsza ostatniej tym lepiej, ja mam ustawione 450mhz i 2,5-3-3-8, ale rowniez, nie kazde pamieci moga tak pracowac :slight_smile:

oczywiscie w calosci chodzi o jak najnizsze wartosci :slight_smile:

to tak w skrocie :slight_smile:

rozumiem ze to wszytko sie ustawia w biosie?

Złączono Posta : 12.04.2006 (Sro) 9:58

i jeszcze jedno by nie zakladac nowego posta… czy zwykle DDR bede wspolpracowac z DDR2 ? bo mam zamiar dokupic ram.

Nie bedą pasować nawet byś ich nie wcisnął zreszta twoja płyta i tak nie obsługuje DDR2

taka jest roznica na oko

dimmsockets3ni.jpg

A co to masz za pamięć - jej dane.

Dać to może się i da,ale

najlepiej jak w tym przypadku zostawisz FSB procka i FSB pamięci ustawione synchronicznie,czyli masz teraz FSB procka 133,pamięci ustaw na 133(266) - najlepsza wydajność.

Ewentualnie możesz zmienić parametr CL pamięci np z 3 na 2.5 lub 2 i potestować kompa czy chodzi dobrze,nie ma zwisów i restartów.

Pomoc - książka do płyty głównej.

Coś nie wiesz wrzuć i czytaj lub pisz.

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl