Jak podkręcić Sempron 2600+ Palermo

Witam !

Otóż chciałbym podkręcić procesor. Aktualnie podkręciłem go przez FSB z 1.6 do 1.86(max.) Można go bardziej podkręcić ? Jak odblokować w nim mnożnik, przez co go bym zmniejszył a zwiększył FSB ? Nie chcę się bawić w zamalowanie mostków L5. I czy w ogóle da rade pociągnąć go do 2.6 ?

Temperatury:

Płyta główna 30 °C (86 °F)

Procesor 12 °C (54 °F)

Dioda procesora 37 °C (99 °F)

GPU Diode 39 °C (102 °F)

WDC WD1600AAJB-00WRA0 36 °C (97 °F)

Wentylatory

Procesor 2885 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.44 V

Aux 1.62 V

+3.3 V 3.31 V

+5 V 5.03 V

+12 V 12.35 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.06 V

VBAT baterii CMOS 3.50 V

Proszę nic nie pisać o zmianie zasilacza.

mnożnika nie odblokujesz jedynie możesz go podkręcać w taki sposób jak aktualnie robisz, jesli osiągnąłeś już max to więcej nie możesz kręcić chyba że wymienisz płytę główną

dlaczego trzeba wymienić mobo ?

ponieważ w tedy zakupił byś płyte bez ograniczenia prędkości szyny FSB lub z podwyższonym, możesz spróbować jeszcze zaktualizować bios

ej kolego jak go podkrecisz to powiedz na ile go stabilnie wykreciłes.mam na jednym kompie ten procek.i przydała by sie taka informacja.i jakie temperatury masz.

W PC Lab podkręcili go o 40% i wykręcili by wiecej gdyby na to płyta główna pozwalała bo temperatury i praca była ok. POszukaj to znajdziesz ten artykuł.

ogólnie to możesz jeszcze podnosić napięcia procka

bios mam najnowszy, ten artykuł już dawno czytałem. Czy podwyższenie napięci coś da ?

Przy OC to ja zawsze nawet jak nie trzeba to często podnoszę, ale ta płyta nie ma blokad PCI/AGP przy oc można spalić grafę, karty na PCI, zintegrowany kontroler LAN, dźwięk, i dyski twarde.

Musisz wymienic plyte glowna. Inaczej nic nie skombinujesz.

Średnio sensowne, pod 754 nie ma w czym wybierać, zostawić oc w spokoju lub zmienić platformę.

PS

Procki AMD od serii K8 nie mają mostków.

Dziś podniosłem RAM z 200 na 250 i nie chciał wstać, Zresetowałem BIOS. Jutro spróbuję podnieść napięcie.

Jeszcze podkręciłem grafę- gpu z 350 na 450 i pamięć z 800 na 920. O 15 FPSów więcej, temperatura nie przekracza 45*. Ale…gdy od nowa włączę komputer wszystko się resetuje. Muszę od nowa włączać nTune i załadować profil. Jest na to jakaś rada ?

abyś nie musiał zawsze włączać nTune i ładować swojego profilu aby podkręcić grafikę musisz wgrać nowy BIOS do karty graficznej z podniesionymi parametrami

dobra, już spoko

zaznaczyłem opcję żeby było tak cały czas

Co do płyty głównej to to jest wersja PRO czyli posiada blokady PCI/AGP. Jestem pewien że da radę podkręcić ten procesor tylko nie wiem jak. Czytałem że max może mieć 2,4GHz.

Czy opłaca się kupić AMD 64 ?