Jak podkręcić wentylator w laptopie, bez ryzyka spalenia?

Mam problem ponieważ mam mało fps w grach (np.: W minecraft mam 8 a czasami 19 fps,oraz laptop się grzeje)

Jak podkrecic wentylator bez ryzyk spalenia ???

Jeżeli potrzebujecie więcej informacji na temat sprzętu piszczie,że chcecie !!

Daje wam SS’a z temp mojego procesora z programu SpeedFan : post-281253-0-69025000-1437419455_thumb.

Podkręcenie wentylatora nie da Ci więcej fps… Podkręcanie procesora mogłoby, w laptopach, takich jak Twój tego się nie robi/nie da się, zapomnij o tym.

Kłopot w tym że temperatury są w normie. Przyczyną niskich fps prawdopodobnie nie jest temperatura.

1 polubienie

Grasz na karcie zintegrowanej od intel? Jeśli tak to zapomnij o komfortowym graniu w minecraft.

Jeśli masz hd graphics + nvidie, wejdź w ustawienia grafiki nvidia -> Zarządzaj ustawieniami 3D -> Ustawienia programu i dodaj javaw.exe i ustaw aby odpalała się na karcie nvidia.

Najczęściej ten plik znajduje się w c:\program files\java\

Mi chodzi przeważnie o to żeby się tak nie grzał.

Nie mówię w starym kompie Stacjonarnym tak się przegrzewał,że się co chwile wyłączał.W moim laptopie takk nie jest

Ale ten laptop tak się grzeje,że blat pod laptopem Jest GORĄCY

Niewiem czy da się to jakoś naprawić.

A zbytnio na razie nie mam Kasy na Podstawkę chłodzącą

POMOCY

Ten wentylatorek ma 40mm, daje z siebie wszystko co może, więcej z niego nie wyciśniesz. za 50 zł można kupić podstawkę chłodzącą, która coś tam pomoże. Cudów się jednak nie spodziewaj.

Maksimum dla tego procesora to 105 stopni. Więc w lecie i przy obciążeniu 60 stopni to wynik o którym niektórzy mogą tylko pomarzyć. Co do samego chłodzenia. Unieś trochę laptopa nad blatem (np. na ołówkach) żeby poprawić cyrkulacje powietrza i już zyskasz kilka stopni. Laptop oczywiście wyczyszczony z kurzu?

Tak laptop wyczyszczony z kurzu.

A czy podkręcenie tego wentylatorka da coś ???

Chociaż jakieś minimum ??

Jak podasz mu większe napięcie to będzie się obracał szybciej (do czasu :P) no i za dużym spalisz wiatrak. Jak chcesz się bawić to radzę zewnętrzne źródło zasilania bo spalisz płytę razem z wiatraczkiem :wink:

Raczej nie podkręci napięcia na laptopowym wentylatorze, ale jeśli ma laptop od MSI to podrzucę mu program który steruje obrotami wentylatorów, potrafi zrobić suszarkę z laptopa ale przynajmniej chłodzenie jest cholernie efektywne :smiley:

Ostateczność to RW Everything o ile ma jakąś wiedzę na temat działania biosu i EC.

A opłaca się kupić  podstawkę chłodzącą ???

Ps.; Jaką bardziej taką : http://allegro.pl/podstawka-podkladka-chlodzaca-laptop-laptopa-podsw-i5391208222.html

czy taką :http://allegro.pl/podstawka-chlodzaca-laptop-chlodzenie-laptopa-i4851601037.html

 

Jeśli już mówimy o tak radykalnych zmianach to wystarczy przepiąć wiatrak pod usb i będzie cały czas działał z max. obrotami

Podaj model laptopa jaki masz, albo daj zdjęcie dolnej pokrywy laptopa zobaczymy czy wtedy ma sens taka podstawka.

Akurat nie MSI Afterburner, tylko RW Everything + jakiś autorski program do sterowania obrotami (mam na pendrive ten program, mogę wysłać)

Bios tak znam się a czy jak sobie podkręcę wentylator w jakimś programie co mi podeślicie to sobie nic nie spale

Ja mam podobną do tej za 9zł - lepsze to niż nic. Ogólnie powinieneś patrzeć na rozstaw otworów i pod to dobierać. Jak nie masz podstawki to nawet podłożenie czegoś pod tył laptopa da jakiś efekt.

FunBooster masz skype ???

Wystarczy uciąć kabel od sterowania napięciem.

Nie mam, chcesz ten program? To wstawię na onedrive i zapodam tutaj link. Obsługa programu jest bardzo prosta.

Ja mam laptop toshiba sattelite l50