Jak podlaczyc 2 kompy pod jednego neta?

Da się :

jest to obojętne do którego kompa włczysz jaką końcówkę z obu stron jest wtyk taki sam.

Ja mam tak mam VoIP’a router Vigor 2200V tam jest opcja klonowania adresu karty MAC ,więc nie ma z tym mniejszego problemu.

Radze poszukać Routera z klonowaniem Adresu karty MAC

Oki mam taka konfiguracje:

Moj kabel z internetem wchodzi do mojego kompa, mam na nim wlaczone udostepnianie polaczenia sieciowego(system windows xp) do tego kompa wlozona jest tez 2 karta sieciowa i w nia jest wpiety drugi kabel sieciowy ktory idzie do innego kompa, na tym 1 kompie ktory udostepnia polaczenia sieciowe jest ustawiony reczny adres ip 192.168.0.1 natomiast na tym drugim kompie(system windows 2000) jest dane automatycznie pobieraj IP i dns. Komputery sie widza w sieci i moge na jednym cos udostepnic i na drugim to pobrac jednak na tym drugim niema nadal internetu :confused: niby cos laczy ale po chwili wyskakuje niemozna wyswietlic strony. Co jest grane ?

obejrzyj: http://dobreprogramy.pl/demonstracje/siec_domowa.htm

pozatym IP i DSN muszą być sztywne, a nie automatyczne

Obejrzalem a ty myslisz ze z czym ja to robilem ?? ipika na jednym kompie mam na tym ktory udostepnia mam taki jaki napisalem a to i tak nic nieda jak wpisze tam ipika 192.168.0.2 to to nic niedaje a przy automatycznej konfiguracji to kurde przydziala mi na tamtego kompa ipika wczesniej 192.168.0.89 a teraz 192.168.0.92

witam a co zrobić aby nikt sie nie dowiedział że dzielisz net na dwa kompy??

switch wystarczy czy też sie kapną??

Jezeli admin jest dobry to moze sie kapnac :wink: Gdzies czytalem ze te skubance moga stwierdzic ze masz 2 karty sieciowe i mozesz udostepniac neta itd :wink:

dokładnie tak, wystarczy, ze użyje odpowiedniego polecenia sieciowego. gdy tylko wykryje spowolnienie pod jakimś IP szybko stwierdzi gdzie idą pakiety. Każdy komputer ma kartę sieciową, której adres MAC jest niepowtarzalny, a w każdym pakiecie wychodzącym z komputera oprócz danych jest zapisany ten MAC i NAT tu niewiele pomoże.

hehe a ze tak zapytam bo niewiem

Jaka komende i gdzie to sie wpisuje ;> ??

pod windowsem wystarczy w wierszu polecenia wpisać tracert, są jeszcze parametry zależnie od tego co się chce uzyskać, wystarczy zesztą, że zanalizuje loga, są też analizatory sieciowe pod linuksa np. Kismet itp., programy rozpracowujące pakiet, z którego wyodrębnia IP i MAC, wystarczy też, że uważnie zanalizuje ARP gdy się łączysz z netem, tam też jest wszystko zapisane. Gdy załapie, że coś nie tak “przykróci” czas życia pakietu tak, ze nie dojdzie do innego kompa oprócz jednego.

Heya to znowu ja.

Kupiłem drugiego kompa i niestety mam problem z tym netem.

W prezentacji dotyczacej udostępnienia połączenia internetowego mowa jest o tym, że komputer podłączony do neta ma mieć ip 192.168.0.1 i tu jest mój problem. Kiedy wpisze ten numer net wcale nie chce mi działać.

Nie wiem co mam robić :frowning:

NIe wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale jestem podłączony do huba:/

na pierwszym wpisz ip od dostawcy, a na drugim o 1 wyższe, jako bramę na drugim wpisz ip dostawcy.

zrobiłem tak ale dalej nie ma neta (na obydwu komputerach)

Masz to wpisać przy karcie, która udostępnia neta, nie przy tej, dzięki której Ty masz neta.

dobra można powiedzieć że już działa, jest tylko jeden problem, co kilka minut net przestaje działać i musz rozłączać i podłączać kabel od drugiego kompa.

nie wiecie czego może to być przyczyną??

przy wpisywaniu ping na drugim kompie TTL jest niższy o 1, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie

a to mi wyglada na kolizje IP… oba kompy maja te same numery IP? NIGDY W ŻYCIU TAK NIE RÓB! ustaw na jednym 192.168.0.2 a na drugim np. 192.168.0.3 (brama bez zmian: 192.168.0.1, maska 255.255.255.0)

Ja mam własnie ten problem, że na kompie “2” nie dostane automatycznie IP a gdy wpisze 192.168.0.2 jako jego IP i serwer 192.168.0.1 to co jakiś czas rozłącza mi neta. Niewiem co z tym fantem zrobić?

niewiele tu chyba zrobisz prawdopodobnie admin ustawił na routerze TTL tylko do kompa, na którym przydzielił Ci IP / zabezpieczył się abyś nie dzielił neta / i pakiet “pada” na pierwszym kompie.

powiedzcie co mógłbym zastosować aby to połączenie samo co jakiś czas się rozłączało i załączało, bo dosyć uciążliwe jest wstawanie od jednego kompa do drugiego i tak co jakiś czas, mam czasowy wyłącznik komputera ale przydałoby się coś “restartowania” połączeń sieciowych, macie jakieś pomysły?

Pozdrowienia