Jak podlaczyc 2 kompy pod jednego neta?

Posiadam lacze w sieci lan i administrator przydziela IP do kompa poprzez MACa z karty sieciowej ktorego wprowadza na serwer. Zlozylem sobie przed chwila drugi komputer poniewarz 1 na 3 osoby to troche zamalo :confused:

Ktos wie jak mozna zrobic zeby na 2 kompach byl internet ??? (Jak juz mowilem posiadam tylko 1 adres ip w sieci ;))

Udostępnianie połączenia internetowego Twoim przyjacielem

No spox tylko chodzi mi jak to polaczyc jakim sprzetem itd :wink:

Narazie stoja mi 2 kompi pod jednego jest podlaczony net w drugim mam tylko karte sieciowa.

Możesz kupić sobie switcha albo najlepiej router ze switchem, ale wtedy musiałbyś podać MAC routera adminowi

Problem w tym, że może się zorientować, że coś kombinujesz :wink:

lub jeśli router posiada funkcje klonowania adresu mac sklonować z karty sieciowej i juz :slight_smile:

Taki roter bedzie kosztowal od 100 zl wzwyz ja chec to zrobic jaknajtanszym kosztem najtanszym kosztem to max te 20 zl i ani grosza wiecej wiec jak to zrobic ?

PS: Jak zrobic te udostepnianie polaczenia internetowego ?? glownie chodzi mi jak mam polaczyc te dwa kompy zeby jeden drugiemu udostepnial te lacze :wink:

Z taką kasą to czeka Cię szukanie sprzętu używanego na Allegro albo skorzystanie z udostępniania połączenia

No to mowie o tym chory udostepnieniu tylko jak je zrobic :confused: Przeciez niebede bulil 50 zl i wiecej bo to sie poprostu nie oplaca…

PS: Udostepnianie polaczenia obciaza komputer ???

Menu start/pomoc i obsługa techniczna/udostępnianie=czytanie

A Vortal “dobrych” gryzie

Popatrz jakie cuda można tam znaleźć:

http://dobreprogramy.pl/demonstracje/siec_domowa.htm

lub pobrać na dysk:

http://ftp3.dobreprogramy.pl/demonstrac … dowsXP.exe

Odnośnie pierwszego postu, mam taki sam problem. Mianowicie chodzi mi o to, czy jak udostępnie net na 2 komputer (w domu) to czy inni użytkownicy sieci (sąsiedzi) będa mogli łaczyć się z internetem za pomocą mojego komputera?

Zależy mi na tym, aby nikt się nie dowiedział o tym. :frowning:

Acha i jeszcze jeden problem, czy jeśli udostępnie neta to ten pierwszy komputer (podłączony do internetu) będzie musiał być cały czas włączony?

odnośnie drugiego pytania to tak, cały czas musi być komputer udostępniający włączony, odnośnie pierwszego pytania zależy jak administrator skonfigurował sieć, ale bardzo łatwo i szybko może ustalić, że udostępniasz komuś internet przez swój komputer / zależy to tylko od jego wiedzy i inteligencji :mrgreen: /. Sąsiedzi na pewno nie będą przez Twój komputer korzystać z internetu.

I jeszcze jedno pytanie. Jeżeli włącze hibernacje na komputerze podlączonym do sieci, to czy na drugim będzie działał net?

Nie, bo pierwszy komputer będzie wyłączony (hibernacja polega na zapisaniu stanu pulpitu na dysku twardym).

niestety nie.

Hmmm:/ a gdybym kupił taki łącznik

http://allegro.pl/item165461117_lacznik_rj45_8p8c_1zl_expresowa_wysylka_fakt_.html?

W momencie gdy pierwszy komputer byłby włączony, drugi podpięty byłby do tego pierwszego (który udostępnia połączenie internetowe). W momencie, kiedy wyłączyłbym pierwszy wtedy kabel od drugiego połączyłbym z kablem od internetu za pomocą tej przejściówki.

I tu mam pytanie, czy internet działałby z tą przejściówką??

chyba nie bo jakieś uwierzytelnienie, prawdopodobnie po MACu karty sieciowej u admina masz, musiałbyś sklonować MAC-adres i używać albo jednego albo drugiego kompa. Zabronione to nie jest jak w sieci jest tylko jeden komputer. Ale oba kompy na tej zasadzie nie będą działać / muszą mieć różne MAC adresy /

A gdyby nie to uwierzytelnienie to działałoby?

tak, ale musiałbyś się łączyć z otwartą, ogólnodostęoną siecią czyli inaczej darmową, ale z tego co wiem nawet w darmowych sieciach jak resman jakieś uwierygodnienie jest wymagane.

Ok, dzięki za pomoc. :slight_smile:

Mam jednak jeszcze jedono pytanie. Przy połączeniu komputerów kablem cross-over ma znaczenie do którego komputera podłącze jedną z końcówek kabla, czy jest to zupełnie obojętne?