Jak podłączyć 2 laptopy bezpośrednio?

Witam. Chciałem się dowiedzieć jak podłączyć 2 laptopy bezpośrednio w celu tylko skopiowania danych. Szukałem w google znalazłem, że mogę zakupić kabel skrętkę krosowaną i tak właśnie zrobiłem i teraz jest problem podłączam kabel pod swoja kartę sieciową i znajomego i dalej nie wiem jak to skonfigurować, aby się to wszystko ładnie widziało. Ja i znajomy posiadamy ten sam system Windows 7. Jeśli byłby ktoś tak dobry to proszę o szczegółowe napisanie jak to zrobić, niestety ciemny jestem w tych sprawach i nie wiem jak to zrobić, nawet z google nie udało mi się;( Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Tutaj masz pokazany “wideotutorial”

Tak jak w tutorialu, tyle że nie pokazali jak udostępnić folder, ale chyba to wiesz :D. Jeżeli nie to klikamy prawym przyciskiem myszy na folder, właściwości, zakładka udostępnianie, udostępnij, wybierz użytkowników, np. wszyscy, dodaj i udostępnij. Chcąc ściągnąć jakieś dokumenty od kolegi wejdź w start i w wyszukiwaniu wpisz ip kolegi komputera z 2 backslashami: \XXX.XXX.XXX.XXX, gdzie X- ip laptopa kolegi. Oczywiście odpowiednio skonfigurowane muszą być też zabezpieczenia do folderów, czyli potrzeba dać np. pełny dostęp użytkownikom do folderu.